Ważne

Tim Cook ostro krytykuje Surface Book

Nie ma w tym nic dziwnego, że producenci porównują publicznie swoje produkty do (podobnych) propozycji konkurencji. Robią to zazwyczaj “najwięksi”, czyli Apple, Samsung czy Microsoft. Tym razem Tim Cook postanowił wypromować iPada Pro, przy okazji dopiekając Surface Book.

Obserwując świat technologiczny i opisując jego najnowsze zdobycze staram się zachować dla siebie osobiste sympatie i antypatie. Cenię sobie krytykę, ale tylko tę konstruktywną. Hejtowanie nie wnosi niczego pożytecznego do dyskursu, a tym właśnie wydają się być słowa wypowiedziane przez Tima Cooka. Według niego, Surface Book za bardzo stara się być zarówno tabletem, jak i latopem, a w ostateczności nie jest żadną z tych rzeczy w 100%:

It is a product that tries too hard to do too much. It’s trying to be a tablet and a notebook and it really succeeds at being neither. It’s sort of deluded.

Przy okazji krytyki Surface Booka, CEO Apple nie powstrzymał się od pochwalenia najnowszego produktu w ich portfolio, czyli iPada Pro, który w połączeniu z iPhonem w pełni wystarcza mu w podróżach (w domyśle – stanowią zastępstwo laptopa):

I only travel now with an iPad Pro and and iPhone, that’s it.

Jak bardzo merytorycznie wytłumaczył Piotr, temu tabletowi jeszcze trochę brakuje, aby w pełni mógł zastąpić komputer osobisty. Tym samym ciężko zrozumieć optymizm Cooka, który twierdzi, że popyt na tablety będzie na powrót rosnąć, właśnie dzięki iPadowi Pro.

Możecie mi zarzucać, że hejtuję Apple. Musicie mi jednak uwierzyć na słowo, że jestem od tego daleki, ponieważ staram się szanować wszystkich producentów i dostrzegam zarówno zalety, jak i słabe strony każdego z nich. W powyższym zbulwersowało mnie tylko jedno – mianowicie, że Tim Cook starał się wypromować iPada Pro, jednocześnie deprecjonując produkt największego konkurenta, czyli Surface Book od Microsoftu.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • dafuq

  *Hejtuj najlepszą hybrydę na świecie, a promuj nieudanego klona Surface Pro z telefonowym systemem*

  • Rafał Gruszka

   Chciałem iPada pro bo zwykły mi doskwiera ze względu na mały ekran, za dużo czasu spędzam przy tablecie. Czekałem na coś większego ze stajni Apple ale kuzwa nie za cenę równie drogiego surface pro. Dzięki applowi zamówiłem zamiast ich mobilny iOS który był za polowe ceny surfera pro właśnie surface pro 4. Masakra żeby tablet z win z górnej półki był z tym samym dyskiem nawet odrobine tańszy niż iPad pro to ja jako fan Apple łapie sie za głowę. W nd odbieram pro 4 256/8/i5 i zacznę żyć…

   • dafuq

    Jeden nawrócony fanboy iShitu cieszy bardziej, niż 100 fanboyów Androida i trendsetterów Microsoftu buszujących po forach internetowych.

    Witamy w normalnym świecie bez ograniczeń, emejzingu i prania mózgu! :)

 • Mały kazio

  A co miał biedak powiedzieć?
  Choćby nie wiem jak duży ekran zrobili i nie wiem jaką klawiaturę dołączyli to i tak ipad będzie sprzętem do konsumpcji treści.
  Chyba, że ktoś na nim tylko pisze.

  • Bartosz Mazur

   powinien powstać jakiś nowy system, specjalny dla iPada Pro

 • kamilek2424

  Po zapowiedziach iPada Pro miałem nadzieję, że może w końcu Apple pokusi się o OS X w iPadzie. To jest jednak kolejny tablet z iOSem do zabawy. Nie widzę sensu hejtowania Surface, skoro to właśnie on jest bliższy temu, by PC zastąpić. Nie ważne jak dobry jest iPad Pro – to wciąż tylko tablet.

  • LCD

   Bliższy by zastąpić? Z tego co pokazał MS przy prezentacji Surface 4 to z klawiaturą on spokojnie zastępuje laptopa. Pokusiłbym się, że nawet i do grania można by go użyć z podłączoną grafiką z klawiatury (chociaż te zintegrowane też coraz lepsze). Na dobrą sprawę to Surface 4 ma jedną wadę: cena. Jak by kosztował poniżej 3tyś to by nie nadążali z produkcją.

   • Rafał Gruszka

    Od nd będę surface pro 4 testował. Jak ktoś ma pytania to pisać śmiało. Mogę nawet krotki film nagrać.

   • Rafał Gruszka

    Patrząc na zabawkę czyt iPad pro to cena za surface robi sie atrakcyjna…

  • lomax

   W sumie jest kilka ciekawych urządzeń, które są sprzdawane od jakiegoś czasu i łączą tablet z pc. Na przykład Thikpad Helix pierwsza i druga generacja, Toshiba Portege z20t. Surface Book to żadna innowacja patrząć że wymienione urządzenia były wydane kilkanaście miesięcy temu.

 • Tim Cook

  Za rok Apple wypuści porobny produkt. Ale w tedy powiedzą, że to nie jest to samo gdyż jest to coś innego. Do puki ich własny “Surface Book” się jednak nie pojawi na rynku musi mówić to co teraz, czyli negować prawdopodobnie najlepszy sprzęt w swojej klasie. Nie to że jestem fanem M$, ale ten ich nowy produkt jest całkiem niezły.

  • Bartosz Mazur

   Proszę Cię, popraw ten błąd…

 • napalony

  Nie wiem co on brał, ale poproszę o adres jego dealera.

 • Kewin Karlos

  Może jestem odosobnionym przypadkiem, ale taszczenie w podróży czegoś większego niż 8″, wymaga dodatkowego, osobistego asystenta.

  • LCD

   No to faktycznie odosobniony przypadek, że 10″ to już za ciężko na słabe rączki. A pomyśleć, że kiedyś były tylko stacjonarki.

  • Bartosz Mazur

   już bez przesady z tymi 8 calami :D
   Tablety 10 cali, czy tez 9,7 iPad potrafią być lekkie, cienkie i wygodne.

 • Kulfon

  Najtańszy odpowiednik to Samsung Note Pro 12,2″ LTE.

 • Grzegorz Alek Buczek

  Hey
  Powiem w ten sposób surface jest naprawdę porządnym sprzętem chyba jedynym jaki się udał MS i Cook tak jak kolega powiedział ma dobrego dealera:) :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona