Ważne

Snapdragona 820 już znamy, pora na Xiaomi Mi 5, ukrywającego się pod nazwą Gemini

Wiele miesięcy czekaliśmy na oficjalną premierę Snapdragona 820, który ma być jednostką napędzającą sporą część przyszłorocznych flagowców. Doczekaliśmy się jej wczoraj, co oznacza, że w najbliższym czasie powinniśmy poznać co najmniej kilka interesujących urządzeń a nią na pokładzie. Wśród nich ma być Xiaomi Mi 5.

Nie od dziś mówi się, że Xiaomi Mi 5 ma być pierwszym smartfonem działającym dzięki najnowszemu procesorowi Qualcomm. Pytanie czy tak faktycznie będzie pozostaje otwarte, aczkolwiek dzisiejsze informacje zdają się to potwierdzać. Siłą napędową modelu ma być MSM8996, czyli właśnie Snapdragon 820.

Xiaomi-Mi-5-benchmark

Okazuje się bowiem, że w bazie wyników benchmarku Geekbench 3 znaleziono smartfon ukrywający się pod nazwą kodową Gemini. Tak, dobrze myślicie – wiele wskazuje na to, że to właśnie Xiaomi Mi 5. W teście pojedynczego rdzenia uzyskał 2140 punktów, natomiast wielu rdzeni – 4762 punkty (dla porównania S6, odpowiednio, 1495 i 5122). Trzeba tu jednak zauważyć, że testowany prototyp oferował częstotliwość taktowania na poziomie 1,6GHz (czyli nie pełnię swoich możliwości: do 3GHz).

Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną prezentację Xiaomi Mi 5, mając przy okazji nadzieję, że Snapdragon 820 został wyleczony z bolączki swojego poprzednika, tj. przegrzewania się.

Przypomnę jeszcze tylko, że jeśli by wierzyć wcześniejszym plotkom, premiera Mi 5 ma mieć miejsce w przyszłym miesiącu.

źródło: pocketnow, primatelabs

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona