Ważne

Być może Xiaomi Mi 5 poznamy już za miesiąc

Na temat Xiaomi Mi 5 słyszeliśmy już całe mnóstwo plotek. Najbardziej jednak wciąż jesteśmy zainteresowani jego datą premiery, która… cały czas pozostaje wielką niewiadomą. Dziś z pomocą przyszedł użytkownik serwisu Weibo, znany również z Twittera, leaksfly, który zdradził swoje informacje na ten temat.

Xiaomi z premierą Mi 5 czeka do oficjalnej rynkowej premiery najnowszego procesora Qualcomm – Snapdragona 820 i nie jest to dla nikogo żadna tajemnica. Układ ten ma być gotowy na pierwszy kwartał 2016 roku, choć… jak twierdzi leaksfly, jego debiutu możemy się spodziewać już w tym miesiącu, a dokładniej 20 listopada.

To z kolei daje zielone światło Xiaomi do prezentacji Xiaomi Mi 5, która ma nastąpić… podobno już 3 grudnia. Nie wiadomo jednak, niestety, na ile wiarygodna może być to informacja (choć leaksfly dotychczas ma całkiem niezłą statystkę pod względem sprawdzających się “przecieków”). Warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, gdy mamy do czynienia z wiadomościami z tego źródła, sugerującymi, że premiera Mi 5 ma mieć miejsce jeszcze w tym roku – zajrzyjcie choćby tutaj. Tym razem jednak pada konkretna data – zobaczymy jednak na ile okaże się prawdziwa.

Nie wiem jak Wy, ale ja z zainteresowaniem czekam na premierę Xiaomi Mi 5. Może to być kolejny smartfon tej chińskiej firmy, który nie będzie kosztował miliona monet, a będzie naprawdę świetną alternatywą dla sprzętu rynkowych gigantów. Tym bardziej, że ma się idealnie wpasować w trend wypuszczania na rynek urządzeń z ekranami reagującymi na nacisk palca (technologia znana jako Force Touch lub 3D Touch w sprzęcie Apple).

*grafika tytułowa przedstawia Xiaomi Mi 4

źródło: leaksfly, phonearena

Komentarze

 • ktokolwiek

  To Xiaomi Mi4, czy Mi5? :)

  • Ooooooj taaaaam… każdemu się może zdarzyć ;) Dzięki!

 • raul

  Xiaomi robi się na drugiego Samsunga. Mi X, do tego Note, do tego Red Mi, Redmi Note i jeszcze dziwne MiXc itp. Miui 7 nie wiele się różni od 4ki, po za wyglądem. Aktualizacje androida nie wychodzą, opensourceowe kernele są niepełne.

  • tom15225

   Takich bzdur nie czytałem od dawna. Aktualizacje są co tydzień. MIUI od Xiaomi jest bardzo mocno modyfikowany, nawet wersje z 4.4 zawierają funkcje z androida 5.x. Jeśli ktoś nie chce co tydzień instalować wersji dev. które są i tak bardzo dobre, co 2 miesiące wychodzi wersja stable.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona