Ważne

Krótko: BlackBerry Priv w Stanach Zjednoczonych wyprzedaje się na pniu!

Każdy obywatel Stanów Zjednoczonych, który przymierzał się do zakupu BlackBerry Priv musiał naprawdę się pospieszyć, jeśli chciał go zamówić – smartfon bowiem rozchodził się jak ciepłe bułeczki.

Wysyłka pierwszej partii BlackBerry Priv, zakupionych przez oficjalną stronę producenta, rozpoczęła się 6 listopada. Popularność tego, działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Android, smartfona Kanadyjczyków szybko jednak przekroczyła oczekiwania i aktualnie nowe zamówienia zostaną zrealizowane dopiero po 23 listopada.

BlackBerry Priv 1

BlackBerry skomentowało serwisowi źródłowemu tę sytuację w następujący sposób:

We’ve begun fulfilling shipments as of November 6, but due to demand we’ve phased shipments and this is for next wave.

BlackBerry Priv równie szybko wyprzedało się w serwisie Amazon:

BlackBerry Priv 2

Smartfon jest już z powrotem dostępny, jednak w dużo wyższej cenie niż wcześniej. Aktualnie wynosi ona 998,99 lub 1100 dolarów (w zależności od sprzedawcy), a więc o przynajmniej 300 dolarów więcej, niż na oficjalnej stronie BlackBerry, gdzie urządzenie można zamówić za 699 dolarów.

Kanadyjczycy już mają powody do radości i jeśli tylko popularność Priv się utrzyma i powtórzy na innych rynkach, to powinni być spokojni o swoją przyszłość – bowiem jeszcze niedawno CEO marki, John Chen, dał do zrozumienia, że może ona zależeć właśnie od sukcesu sprzedażowego tego smartfona.

BlackBerry przygotowuje już drugie urządzenie, działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android, ukrywające się na razie pod nazwą kodową Vienna. Podobnie jak Priv również zostanie wyposażone w duży dotykowy wyświetlacz i fizyczną klawiaturę QWERTY. Myślę, że użytkownikom brakowało takich rozwiązań i Kanadyjczycy uzupełnią lukę, która powiększała się przez kilka ostatnich lat.

Źródło: phoneArena 1, 2

Komentarze

 • Tyran1918

  Przy okazji Apple lub innych znanych producentów zawsze mowa jest o liczbach dotyczących sprzedaży. BB po prostu mogło zaoferować małą ilość egzemplarzy, to szybko się sprzedały. To, że ich już nie ma, o niczym nie świadczy. Poznamy liczby to będziemy oceniać :)

 • kamill

  jak będzie w abonamencie w akceptowalnej cenie to go biorę.

  • tpiapiac

   Jak będzie w abonamencie, jego cena pewnie nie będzie akceptowalna. Zważywszy na fakt, że takiego iPhone’a 6 (chyba nawet nie “eska”) w wersji 64 GB (najbardziej rozsądna wersja) w play, jak ostatnio widziałem gdzieś w reklamie czy coś, kosztowała ponad 600 zł w abonamencie ok 130 zł / 34 miesiące.
   BB na starcie kosztuje podobne pieniądze co 6S, a do tego dochodzi jeszcze podatek itd…

   *Oczywiście mówię z własnej perspektywy – mnie na takie urządzenie aktualnie nie stać, a szkoda :D

   • Joorre

    Play ma drogie telefony w abo :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona