Powerbank 20000 mAh od Xiaomi oficjalnie zaprezentowany

W dobie smartfonów, które krótko działają na jednym ładowaniu przy korzystaniu z pełni ich możliwości, zakup powerbanku wydaje się być logicznym rozwiązaniem problemu. Z tego też powodu trudno się dziwić, że cały segment rozwija się bardzo szybko. Jedną z ciekwszych ofert tego typu akcesoriów ma Xiaomi. Dziś, zgodnie z zapowiedziami, Chińczycy zaprezentowali nowy “bank energii” o pojemności aż 20000 mAh.

Aktualnie Xiaomi oferuje w sprzedaży trzy powerbanki o pojemnościach: 5000, 10000 i 16000 mAh. Ich nowość 20000 mAh jest skierowana do najbardziej wymagających użytkowników, chociaż na rynku znajdziemy już większe przenośne baterie. Obudowa została wykonana z plastiku. Dzięki temu zabiegowi masa wynosi 338 g, czyli mniej niż w przypadku mniejszego modelu.

Całość została zaprojektowana we współpracy z Texas Instrument. Samo wyposażenie z zakresu złącz prezentuje się następująco: dwa porty USB oraz microUSB do ładowania samego powerbanku. Na obudowie znajdziemy również włącznik i diody LED, powiadamiające o stanie naładowania. Ogniwa zostały dostarczone przez LG i Panasonica – producent obiecuje, że minimalnie ich akcesorium będzie mogło dostarczyć 12700 mAh. Podobno w najlepszym przypadku straty energii wyniosą zaledwie 7 procent.

Nowy powerbank możemy naładować z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania (5V/2A, 9V/2A, 12V/1,5A), które sprawi, że w 3 godziny napełnimy go do 11000 mAh. Xiaomi chwali się, że ich nowość naładuje 1,2 raza nowego Macbooka lub 7 razy iPhone’a 6. Na wyjściu powerbank może dostarczyć maksymalnie prąd 5,1V/3,6A. Do zestawu zostanie dołączony kabel o długości 318 mm.

Sprzedaż powerbanku 20000 mAh od Xiaomi rozpocznie się już 11 listopada na stronie producenta, na której widnieje cena 149 juanów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to kwotą około 93 złotych. W tym przedziale cenowym trudno będzie znaleźć równie pojemny przenośny akumulator – Chińczycy ponownie zaoferowali najlepsze akcesorium tego typu.

Jesteście zainteresowani kupnem nowego powerbanku z logo Mi?

źródło: Xiaomi(1), (2) przez Fone Arena

Komentarze

 • Edek

  w przeliczeniu na naszą walutę – z chinskich marketów – to będzie o 150-160zł, na alledrogo ok 190-200zł przeliczanie oficjalnej ceny Xiaomi na nasze PLN to jak podawanie długości siuśka wraz kręgosłupem

 • GieKa

  Gdyby zrobili bardziej zwartą konstrukcję, jakiś walec, sześcian to po zastosowaniu dodatkowych końcówek z diodami ten power bank mógłby robić za latarkę, lampkę nocną i co tam jeszcze człowiek mógłby wymyślić.

  • Kewin Karlos

   Nie ma problemu: można dokupić lampkę, wiatraczek (ta sam firma).

   • smartmaniak

    Ale po co nosić dwie rzeczy przy sobie jak xiaomi mogło by na standardzie na stałe zamontować tam jakąś żarówkę?

  • smartmaniak

   Po co końcówki? Moim zdaniem na standardzie powinna być z tyłu zamontowana mocna dioda Led (dużo miejsca by to nie zajęło a przydatne było)

  • GieKa

   Dzisiaj przeglądając net znalazłem ciekawy chiński power bank –

   VLS10F. Power bank z wymiennymi modułami bezprzewodowego ładowania, lampki led, panelu solarnego i wiatraczka. :) Ciekawe rozwiązanie chociaż niezbyt ładnie wygląda.

 • littleBREAD

  Korzystam z wersji z 10’000mAh i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio leżał ze 2 tygodnie i potem naładowałem jeszcze dwa razy w pełni HTC One M7 i dwa razy Redmi Note 2, z tym, że za drugim razem do 80%. Jedynym minusem jest tylko jedno gniazdo USB, ale da się z tym żyć.

  • LCD

   To polecam większego brata 16000mAh. Jest węższy ale dłuższy. Posiada 2 gniazda 2A i jest metalowy. Nie jest lekki, ale za to nie mam strachu jak wrzucam go do plecaka (bardziej boje się o rzeczy w które trafi powerbank :P)

 • iwonka stanowska

  przykleic do tego pleckami smartfona i można jechać na wyprawę :D

 • Jakub

  Mogliby dodać jeszcze jakiś chwytak na smartfon, który można przyczepić do powerbanka i by było gites.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona