Ważne

W Q3 2015 wśród nowych posiadaczy iPhonów znalazło się aż 30% byłych użytkowników Androida

Każdy system operacyjny ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. To co dla jednych jest zaletą, dla drugich jest wadą nie do przyjęcia. Wiele osób stara się zapoznać z różnymi OS-ami, aby wybrać ten, najbardziej odpowiedni do swoich wymagań. Często do “przesiadki” przyczynia się zawód, jaki sprawił dany system.

Chociaż na rynku znaleźć można urządzenia z przeróżnymi platformami, to walka toczy się tak naprawdę pomiędzy największymi, czyli Androidem i iOSem. Każdy z nich oferuje kilka rozwiązań, których na próżno szukać u konkurenta. I choćby nie wiadomo jak mocno oba starały się utrzymać użytkownika przy sobie, to tak naprawdę on podejmuje ostateczną decyzję.

A ta wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych, jeśli nasze życie mocno związane jest z usługami oferowanymi przez którąś z tych platform. Oczywiście istnieją sposoby na skuteczne przeniesienie naszych zasobów z jednego OS-a do drugiego i “przerzucenie” się na konkurencyjne rozwiązania, jednak dla wielu osób jest to na tyle skomplikowane, że skutecznie zatrzymuje je przed migracją.

Dowodem na to, że mimo wszystko jest to możliwe, są statystyki opublikowane przez Apple. Według nich w ubiegłym kwartale aż 30% nowych posiadaczy iPhone’ów stanowili byli użytkownicy Androida. Tim Cook nie krył zadowolenia z tego powodu:

It’s a huge number and we’re very proud of it.

Niemała zasługa w tym narzędzi, które udostępniają Amerykanie, aby ułatwić “przesiadkę” na iOS-a. Jest wśród nich przede wszystkim specjalna aplikacja Move to iOS, która skutecznie pomoże przenieść wszystkie ważne zasoby na urządzenie od Apple.

Przy tej samej okazji gigant z Cupertino opublikował wyniki finansowe za poprzedni kwartał. Dowodzą one, że iPhone’y cały czas sprzedają się doskonale (a nawet z każdym kolejnym okresem jeszcze lepiej), więc nie dziwi fakt, że wśród ich nowych nabywców znajduje się liczna rzesza byłych użytkowników konkurencyjnych platform.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • Mały kazio

  Z jednej strony przesiadka jest łatwa, bo na iOS jest dostęp do praktycznie wszystkich usług Google, ale z drugiej strony jest ciężka. Mam na myśli niespójny i mało intuicyjny interfejs oraz durne ograniczenia. Ja osobiście do ajfona nie dałem rady się przekonać.
  IPada czasem używam, ale ajfona, sorry – nie daję rady.

  • Artur Węgliński

   Możesz wyjaśnić to zdanie “Mam na myśli niespójny i mało intuicyjny interfejs oraz durne ograniczenia”.

 • Krzysztofsf

  Sadze, ze przyczyna wiekszej ilosci odchodzacych od androida, jest rowniez znaczny wzrost cen flagowcow. Przy zblizonej cenie latwiej decydowac sie na wyprobowanie iphona, zwlaszcza, jesli poprzedni telefon kupowalo sie w cenie polowy czy 2/3 ceny uwczesnych produktow Appla.

  • LCD

   Ale ta tendencja się właśnie zmienia. Zobacz na produkty chińskich firm i ich ceny. Do tego dochodzą takie smartfony jak One Plus. Ostatnio mówił o tym MKBHD, że tanie smartfony robią się coraz lepsze a lepsze smartfony coraz tańsze. Nie mówię o flagowcach np. od Samsunga, który goli najpierw tych co to muszą być najpierwsi a po jakimś czasie ceny znacznie spadają. Ja jestem ciekawy jak Apple to sprawdziło, czy tylko policzyli ilość pobrań ich aplikacji, czy ona coś jeszcze rejestruje i wysyła na serwery Apple. Google chyba nie podaje takich statystyk, ale aplikacje do przejścia z iOS na Androida też przecież są (nawet Samsung ma specjalną aplikację).

 • Raul

  Chińczycy. Jeszcze przez jakiś czas dla bogatszych chińczyków to będzie symbol wybicia się ponad miskę ryżu.

 • sporo

  A czemu nikt nie pisze o przesiadających się z iOs na androida??? Jest ich sporo..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona