Ważne

W skrócie: Tag Heuer zapowiada swój smartwatch, Acer Jade Primo z dockiem, klawiaturą i myszką w zestawie

Jakiś czas temu Google i Intel nawiązali współpracę z producentami klasycznych czasomierzy z wyższej półki, po to, aby na rynku pojawiły się nowe, luksusowe wearables. Po zapowiedziach Fossila, przyszła teraz kolej na Tag Heuera. Acer natomiast poinformował, jakie dodatkowe akcesoria pojawią się w zestawie do ich flagowego smartfona z Windowsem 10, Jade Primo.

Smartwatch Tag Heuera

Szwajcarzy udostępnili tylko jedną grafikę z nadchodzącym smartwatchem w roli głównej. Wiemy jedynie, że będzie działał pod kontrolą Android Wear, a moc obliczeniową zapewni układ autorstwa Intela. Co ciekawe, znamy już także przybliżoną cenę. Przedstawiciele firmy mówili dotychczas o kwocie rzędu 1800 dolarów – w tym segmencie i przy takiej renomie marki, raczej nie będzie to kwota zaporowa.

Przed Tag Heuerem trudne zadanie zdobycia kawałka smart-zegarkowego tortu. Jednak na razie jedynym groźnym rywalem jest… Apple Watch Edition, który prowadzi w wąskiej stawce bardzo drogich wearables. Jestem ciekaw, co wyróżni propozycję Szwajcarów. No i przede wszystkim, czy zdoła spełnić pokładane w nim nadzieje.

Dock, klawiatura i myszka w zestawie do Acer Jade Primo

Acer Jade Primo został oficjalnie zaprezentowany na berlińskich targach IFA 2015 we wrześniu. Do sprzedaży trafi dopiero w przyszłym roku, o czym wiemy już od pewnego czasu. Teraz Tajwańczycy podali w świat informację o akcesoriach, jakie będą dodawane do zestawu z ich flagowcem. Co ciekawe, na wyposażeniu standardowym znajdzie się klawiatura, mysz oraz specjalny dock, umożliwiający korzystanie z trybu Continuum. W przypadku Microsoft Lumii 950 i 950 XL za takie udogodnienie (konkretniej pisząc Microsoft Display Dock) będziemy musieli dopłacić 99 dolarów.

Najnowszy high-end z Windows 10 Mobile od Tajwańczyków będzie mógł namieszać w rynkowej stawce. Przede wszystkim będzie w pełni zasłużenie nosić nazwę „PC-Phone”, a poza tym zaoferuje świetną specyfikację: 5,5 -calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD, Snapdragona 808, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD, USB typu C, oraz aparaty 21 i 5 Mpix. Cena nie została jeszcze oficjalnie podana.

źródło: Tag Heuer przez Ars Technica; Acer przez WindowsBlogItalia, WMPowerUser

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona