Ważne

Krótko: Prawdopodobna cena BlackBerry Priv i specyfikacja Pepsi Phone

Przyszłość BlackBerry w dużym stopniu zależy od sukcesu rynkowego Priv. Jego specyfikacja i wygląd zdążyły przekonać już wiele osób. Cena, jak do tej pory, pozostawała jednak zagadką. Podobnie jak wszystkie informacje o nadchodzącym smartfonie od Pepsi.

Prawdopodobna cena BlackBerry Priv

BlackBerry pozycjonuje Priv jako high-end, co przy jego specyfikacji nie powinno nikogo dziwić. Jest jednak druga strona tego medalu, czyli cena. Z powodu przynależności do najwyższej półki, koszt telefonu musi być równie wysoki. @Leaksfly opublikował na swoim profilu w portalu społecznościowym Weibo (nieoficjalną) informację, że BlackBerry Priv w Chinach wyceniony zostanie na 3999 juanów, co w przeliczeniu daje około 2400 zł. Spodziewać się więc można, że w naszym kraju przyjdzie za niego zapłacić około 3000 zł, czyli mniej więcej tyle, co za flagowce konkurencji w dniu premiery.

BlackBerry Priv 0

Prawdopodobna specyfikacja Pepsi Phone

Znane firmy brandują często różne produkty, nawet te bardzo luźno powiązane z profilem swojej działalności. Taka sytuacja ma miejsce teraz w przypadku Pepsi, która postanowiła wejść na rynek smartfonów. Oczywiście nie oznacza to, że zainwestowała w fabryki, inżynierów, projektantów i całą masę innych „składowych”. Produkcją zajmie się chiński producent (nie wiadomo, który konkretnie), zaś Pepsi użyczy tylko swojego logo.

Pepsi P1, bo tak ma się nazywać smartfon, wyposażony zostanie w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz, układ graficzny ARM Mali-450 MP4, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, dwa aparaty (13 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie), akumulator o pojemności 3 000 mAh oraz system operacyjny Android 5.1 Lollipop.

Pepsi P1 Pepsi Phone

Pepsi P1 ma kosztować równowartość 205 dolarów. Jego premiera spodziewana jest 20 października.

Źródło: phoneArena 1, 2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona