Ważne

Bluboo wyprodukuje smartwatch dla osób uprawiających sport

Bluboo przebojem wchodzi na rynek urządzeń mobilnych: po zapowiedziach serii smartfonów: budżetowego Xfire, mid-endowego Xfire Pro i high-endowych Xtouch i Xtouch Pro przyszedł czas na inteligentny zegarek z Android Wear.

Jak określa producent, Xwatch ma być pierwszym prawdziwym smartwatchem przeznaczonym dla osób, które uprawiają sport. Z tego powodu zostanie wyposażony we wszystkie niezbędne do śledzenia aktywności fizycznej podzespoły, m.in. GPS, wysokościomierz, barometr, krokomierz i miernik pracy serca. Wszystkie mają wzajemnie się uzupełniać: wysokościomierz prześledzi, na jakich wysokościach znalazł się użytkownik, GPS doda do tego odpowiednie współrzędne, krokomierz przeliczy liczbę pokonanych kroków, a barometr ciśnienie, jakie panowało w poszczególnych miejscach trasy.

Bluboo Xwatch 2

Niestety, nie wiadomo nic więcej na temat pozostałej specyfikacji, czyli rozmiaru i rozdzielczości ekranu, rodzaju użytego procesora, ilości RAM i wbudowanej pamięci oraz pojemności baterii. Z uwagi jednak, że ma Xwatch ma być skierowany do osób uprawiających sport, przydałoby się w nim ogniwo o dużej pojemności – wymienione wcześniej moduły zużywać bowiem mogą sporo energii.

Nieznana jest również cena i data premiery, ale podejrzewam, że możemy spodziewać się jej w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona