Ważne

Bluboo Xfire Pro – szykuje się bezpośredni konkurent dla Xiaomi Mi 4C

Pierwsza wzmianka o chińskiej firmie Bluboo pojawiła się na Tabletowo wczoraj, przy okazji informacji, że sprzedaje ona smartfon z całkiem przyzwoitą specyfikacją za jedyne 50 dolarów. Producent jednak nie zwalnia tempa i postępuje coraz śmielej – zapowiedział model Xfire Pro, który ma konkurować z zaprezentowanym niedawno Xiaomi Mi 4C.

Jak już wiemy, propozycja od Xiaomi to smartfon z bardzo dobrymi podzespołami, za bardzo przystępną cenę. Bluboo chce zaoferować urządzenie o identycznej specyfikacji, ale za jeszcze niższą kwotę. Co otrzymamy za deklarowane 169,99 dolarów?

Przede wszystkim taki sam procesor (Qualcomm Snapdragon 808), 3 GB RAM-u (Mi 4C jest dostępny w wersji z 2 lub 3 GB RAM), 5-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920), dwa aparaty (główny 13 Mpix, przedni 5 Mpix) i moduł LTE.

Różnice objawiają się w dostępnych wariantach wbudowanej pamięci – 16 lub 64 GB w Bluboo vs 16 lub 32 GB w Xiaomi oraz w pojemności akumulatorów – o 80 mAh na korzyść tego drugiego.

Największą różnicę zobaczyć możemy jednak w cenie – Bluboo Xfire Pro wyceniono na 169,99 dolarów, podczas gdy Xiaomi Mi 4C w wersji z 2 GB RAM/16 GB lub 3 GB RAM/32 GB wbudowanej pamięci w sklepie GearBest na – odpowiednio – 239,69 i 289,69 dolarów. Rozbieżność jest więc dosyć potężna, na korzyść Bluboo Xfire Pro.

Myślę, że gdy pojawi się w sprzedaży (koniec listopada/początek grudnia), warto wziąć go pod uwagę przy okazji zmiany telefonu. Jak widać, marka wypuszcza kolejne smartfony i jeśli utrzyma tak korzystną dla klientów politykę cenową, to ma duże szanse stać się kolejnym Meizu czy Xiaomi.

Źródło: GizChina

Komentarze

 • qwert

  hmmm…czytam z mojej szklanej kuli ze do dnia premiery cena wzrośnie do około 200-220usd? A informacja o cenie 169 usd rozpuszczono tylko żeby zapewnić produktowi darmową promocje.

 • Radier

  Do tego brak pasma B20 800MHz LTE.

 • Foorio

  Ten Bluboo nie ma tego czegos czym jest MIUI.

  • a może da radę instalnąć miui na bluboo? byłoby śmiesznie :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona