Ważne

OnePlus One X przeszedł właśnie certyfikację w FCC

OnePlus stara się zawsze podgrzewać atmosferę przed oficjalnymi prezentacjami swoich nowych modeli. Już wkrótce do flagowych One oraz Two dołączy tańszy smartfon, który będzie nazywał się po prostu One X (przywodzi na myśl high-enda HTC z 2012 roku).  Niedawno przeszedł certyfikację w FCC. Jak to już bywa niezmiennie od dawna, dzięki temu poznaliśmy część jego specyfikacji, a także wygląd.

Przetestowana wersja OnePlus One X (taka nazwa widnieje na stronie) to E1005. Dowiedzieliśmy się teraz jedynie, że całość będzie napędzana przez bliżej nieokreślony układ o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,9GHz. Prawdopodobnie będzie to ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio X10 MT6795 z grafiką PowerVR GC6200 500MHz.

Podobno całość zostanie uzupełniona o 3 GB RAM. Możemy spodziewać się jednego z szybszych smartfonów ze średniej półki, jakie znajdziemy na rynku. Poza tym wiemy już, że nowy OnePlus zaoferuje porządne wyposażenie z zakresu łączności: LTE, Bluetooth, GPS, WiFi oraz radio FM. Natomiast NFC raczej nie mamy co się spodziewać.

Urządzenie działa pod kontrolą autorskiego OxygenOS, czyli odpowiednio zmodyfikowanego Androida. Dotychczasowe doniesienia wskazywały na 5-calowy ekran IPS. OnePlus One X prezentuje się na zdjęciach przeciętnie. Mimo że nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, to możemy łatwo zauważyć, że aparat z lampą doświetlającą zostały umieszczone w górnym rogu, natomiast głośniki oraz złącze USB typu C pojawiły się na dolnej krawędzi telefonu.

Oficjalna premiera ma odbyć się już 12 października. Jeżeli rzeczywiście wyróżni się atrakcyjną cenę, to ma szansę powalczyć na rynku z produktami od Meizu, Xiaomi czy też ZTE.

źródlo: FCC przez Phone ScoopPhoneDog

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona