Ważne

OnePlus udostępnił aktualizację do OxygenOS 2.1, a wraz z nią kilka istotnych zmian

OnePlus postanowiło stworzyć własne oprogramowanie bazujące na Androidzie. Chodzi oczywiście o OxygenOS, który jest dostępny na razie dla flagowych modeli One i Two. Jednak podstawą każdego urządzenia z najwyższej półki są częste aktualizacje, wnoszące wiele poprawek. Dlatego też Chińczycy udostępnili nową wersję systemu oznaczoną jako 2.1, aktualnie dostępną tylko dla najnowszego urządzenia.

Przejdźmy do najważniejszych zmian wprowadzonych w OxygenOS 2.1.0. OnePlus dodał możliwość wykonywania zdjęć w bezstratnym formacie .RAW w aplikacjach firm trzech, które pozwalają na zapis takich fotografii. Co ciekawe, producent zadbał o obecność trybu manualnego. Bardzo dobrze, że coraz więcej firm pozwala na wykorzystanie pełni potencjału wbudowanego aparatu głównego.

Warto napisać, że w ustawieniach bezproblemowo będziemy mogli zmienić temperaturę barwową wyświetlacza, co powinno przypaść do gustu wielu osobom. Usprawniono również włączanie i wyłączenie trybu samolotowego. Poza tym naprawiono problemy z kompatybilnością flagowca z niektórymi aplikacjami, jakie znajdziemy w Sklepie Play.

Aktualizacja jest spora i została już udostępniona dla większości OnePlus Two. Niewątpliwie Chińczycy przyłożyli się do prac nad nowym oprogramowaniem, ale na razie nie wiadomo, czy i kiedy zeszłoroczny One doczeka się update’u.

źródło: OnePlus przez Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona