Ważne

Samsung zarobił w 3 kwartale 2015 roku 6,3 miliarda dolarów

Kolejny kwartał za nami, więc powoli spływają informacje o wynikach finansowych poszczególnych firm. Wiemy już, że HTC po raz kolejny odnotowało sporą stratę. W przeciwieństwie do Samsunga, który przez ostatnie trzy miesiące wypracował zysk w wysokości 6,3 miliarda dolarów.

Oczywiście nikogo to nie powinno dziwić. Samsung ma wypracowaną renomę i bardzo bogate portfolio w każdej półce cenowej. Jego urządzenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, o czym świadczy fakt, że nieustannie pozostaje na pozycji globalnego lidera, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę sprzedanych smartfonów i porównamy ją z wynikami konkurencji.

W trzecim kwartale 2015 roku Samsung odnotował przychody w wysokości 43,9 miliarda dolarów, co przełożyło się na 6,3 miliarda dolarów „czystego” zysku. Jak twierdzą specjaliści jest to spowodowane kilkoma czynnikami, w tym korzystnym kursem dolara. Oprócz tego, do ogólnego zarobku przyczyniła się wysoka sprzedaż różnych komponentów wytwarzanych przez Koreańczyków (a kupowanych przez konkurencję), m.in. ekranów do urządzeń mobilnych. Nie zapominajmy również o zyskach, wygenerowanych przez miliony sprzedanych urządzeń.

Źródło: phonearena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona