Ważne

Samsung zarobił w 3 kwartale 2015 roku 6,3 miliarda dolarów

Kolejny kwartał za nami, więc powoli spływają informacje o wynikach finansowych poszczególnych firm. Wiemy już, że HTC po raz kolejny odnotowało sporą stratę. W przeciwieństwie do Samsunga, który przez ostatnie trzy miesiące wypracował zysk w wysokości 6,3 miliarda dolarów.

Oczywiście nikogo to nie powinno dziwić. Samsung ma wypracowaną renomę i bardzo bogate portfolio w każdej półce cenowej. Jego urządzenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, o czym świadczy fakt, że nieustannie pozostaje na pozycji globalnego lidera, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę sprzedanych smartfonów i porównamy ją z wynikami konkurencji.

W trzecim kwartale 2015 roku Samsung odnotował przychody w wysokości 43,9 miliarda dolarów, co przełożyło się na 6,3 miliarda dolarów “czystego” zysku. Jak twierdzą specjaliści jest to spowodowane kilkoma czynnikami, w tym korzystnym kursem dolara. Oprócz tego, do ogólnego zarobku przyczyniła się wysoka sprzedaż różnych komponentów wytwarzanych przez Koreańczyków (a kupowanych przez konkurencję), m.in. ekranów do urządzeń mobilnych. Nie zapominajmy również o zyskach, wygenerowanych przez miliony sprzedanych urządzeń.

Źródło: phonearena

Komentarze

 • Kuba

  tak jak już wcześniej pisałem, tabletowo = samsungowo.
  po co mi takie informacje o samsungu (i wiele innych wpisów o samsungu na tej stronie, które są bez sensu i są wychwalane, a konkurencji wiadomo jakiej oblewane ciepłym moczem), tego nie da się nazwać, to po prostu bez sensowny wpis jak na facebooku. Jeśli będą informacje o wynikach finansowych wszystkich firm (albo większości), które są w tej branży to chętnie przeczytam, ale nie takie coś.. przecież ten wpis jest totalnie bez sensu. nic nie wnosi.

  • kamil

   nie marudz, jak coś mnie nie interesuje to nie czytam i tyle. czepianie się.

   • Kuba

    Ale mnie to interesuje, ale co wyniosę z takiego wybrakowanego wpisu? Nic. Jakby autor nie mógł poczekać na resztę producentów i zrobić jeden artykuł i zrobić porównanie. I wszystko było by pięknie i nikt by się nie czepiał. A czepiam się, ponieważ zaczyna mnie to denerwować, gdyż ciągle widzę “SAMSUNG” i wpisy po to żeby był “SAMSUNG” i nic więcej.

  • Na razie znamy wyniki finansowe HTC i Samsunga. W ciągu kolejnych dni powinniśmy poznawać wyniki następnych producentów i na pewno o tym napiszemy. Nie nasza wina, w jakiej kolejności są one podawane do publicznej wiadomości.

   • Kuba

    Ale można poczekać na resztę producentów. Aż tak się pali, że trzeba takie pierdoły pisać?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona