Pierwsi nabywcy skarżą się na problemy z iPhonem 6S i 6S Plus

Apple miało ostatnio powody do radości, z uwagi na fakt, że w ciągu kilku dni od rozpoczęcia sprzedaży, ich iPhone’y 6S i 6S Plus rozeszły się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Jednak mina załogi z Cupertino może zrzednąć, gdy dojdzie do nich wiadomość, że najnowsza generacja iPhone’ów ma spore kłopoty.

Wszystko zaczęło się od tego, że iPhone 6S ma problemy z przegrzewaniem się, przez co nie można korzystać m.in. z lampy błyskowej, dopóki smartfon nieco nie ostygnie. Pod wpisami traktującymi o tej kwestii pisaliście, że przesadzam i że może to dotyczyć kilku sztuk, a nie milionów. Niestety, coraz więcej posiadaczy iPhone’ów 6S i 6S Plus skarży się, że nie może normalnie korzystać ze swojego smartfona.

Problemy dotyczą niżej wymienionych podzespołów i funkcji:

 • przycisku TouchID, który bardzo się nagrzewa; jedynym rozwiązaniem jest restart telefonu,
 • częste, samoistne wyłączanie się urządzenia, mimo posiadania jeszcze naładowanego akumulatora,
 • zniekształcanie dźwięków przez głośnik,
 • 3D Touch – nieotwieranie linków przez przeglądarkę Safari; tu również pomoże jedynie restart.

Jeżeli Apple szybko nie naprawi tego problemu, to przewidywania, że w czwartym kwartale 2015 roku może sprzedać 75 – 80 milionów iPhone’ów mogą się (niestety dla niego) nie sprawdzić.

Jeśli wśród Czytelników Tabletowo są posiadacze najnowszych smartfonów Apple, chętnie poznamy ich opinię na temat tych produktów.

Źródło: 9to5Mac

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • Czy Panu Autorowi chodziło o kupców? Czy może raczej o nabywców? A może tylko podpisał swoim nazwiskiem automatyczne tłumaczenie? Nie jestem purystą językowym! Sam robię wiele błędów, ale taki tytuł woła o pomstę do nieba!

  • Tytuł może rzeczywiście nie do końca trafny, dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem. Przy okazji pozwolę sobie zapewnić Pana i wszystkich Czytelników, że nikt z piszących na Tabletowo nie ucieka się do tłumaczenia tekstów przy użyciu dostępnych tłumaczy i podpisywania ich swoim nazwiskiem.

   • Jeżeli mówimy o trafności, to trafił Pan kulą w płot. Kupiec w końcu nigdy nie używa tego co kupuje w jednym miejscu by sprzedać w drugim! Chyba, że zanim kupi tysiące, to testuje partię próbną, ale nie o tym przecież Pan pisze.
    Tym bardziej się wkurzyłem, ze tabletowo.pl jest dla mnie jedynym polskim portalem technologicznym, gdzie można znaleźć sensowne informacje pisane z pasją i wielką wiedzą.

   • Edek

    jak to nie, po moich podśmiech*jkach z tego własnie powodu usunięto wpis alberta lewndowskiego… bo był bezmyślna kopią z translatora.

 • smackthat

  Chyba kpisz, skąd takie tezy? Nigdzie nie znalazłem nawet jednego artykułu, nawet najskromniejszej notki na forum apple na żaden z powyższych problemów.

  Dziwne prawda?

  • Poczytaj komentarze pod artykułem źródłowym, tam wiele osób zgłasza, że ich iPhone cierpi na podobne problemy.

  • eDog

   Bo my Apple i jego użytkownicy to takie towarzystwo wzajemnej adoracji najlepszego tableta świata, gdzie użytkownicy najpierw zakłamują rzeczywistość i pocieszają własne ego do czasu pięćsetnego postu, po którym w końcu stwierdzają że wada faktycznie jest. (por. casus „zasikanych” ekranów w Air’ach)

 • kamil

  Jeżeli w iphonie występują powyższe problemy to znaczy ze tak ma być. Te telefony są idealne i nie mają błędów

  • Edek

   Dokładnie. nic spod znaku nadgryzionego jabłka nie ma prawa posiadać błędu. Skąd w ogóle taki pomysł? =]

   • takija

    podpisuje się :) tak ma być!

 • vito2012

  Ten tekst to spisek. Na SW są zachwyceni i tak ma być. Jeśli się nagrzewa to było i jest celowe, idzie zima i była aktualizacja ” ogrzewanie czas zacząć” Co do czytnika linii papilarnych, widocznie te odciski nie są kompatybilne, zmień odciski.

  • Sensation

   sw już dawno przestało być wiarygodne :) aw jeszcze jakoś w miarę się trzyma bo aż takiej popeliny nie wciskają i zdarzają im się niezłe wpisy i recenzje, choć i tego u nich coraz mniej. U mnie liderem tabletowo, za wyważone teksty, nie okraszone wazeliniarstwem, i wciskaniem się w dupe bez mydła tam gdzie nie trzeba recenzje, i brak bydła w komentarzach. To że taki Aw ma pod wpisami po kilkadziesiąt a czasami kilkaset komentarzy nic nie znaczy, skoro 90% z tego to wyprane z argumentów przekrzykiwania się rodem z przedszkola. Czasami nie idzie się przebić przez to bydło próbując doszukać się czegoś wartościowego. Więcej nie zawsze znaczy „lepiej”.

   • ja

    Sorki, ale może ktoś mi rozwinąć ten skrót „SW” pozdrawiam

    • DanSlenders

     Stałe wazeliniarstwo, względnie spidersweb

 • srajfon

  Tak jak sugerowali przedmówcy, tak ma być! Aple się troszczy o swoich klientów, idzie zima. Aple ma nadzieję że dzięki tym ponadczasowym, innowacyjnym, ficzerom ludzie będą jeszcze dłużej gapić się na włączony ekran ajfona. Poczują to cudowne ciepło Home i będą nawet spać z włączonym ajfonem. Dłużej i dłużej żeby bateria szybciej umarła. Nasz ficzer z gorącym Home jest wyrazem toski o waszą wygodę. Poco ciągle wyłączać i włączać komórkę przez Home ID. Uruchomcie raz i miejcie włączonego ajfona nonstop. Jak zapomnicie o tym cudownym wynalazku to on wam przypomni o sobie i już nigdy nie wyłączycie ajfona. A jak się rozgrzeje za bardzo? Też o tym pomyśleliśmy. Gdy odruchowo za często będziecie używać HomeID gorący ajfon aktywuje kolejny ficzer. Tak zwany reset. To też jest nasz wyraz troski o naszych klientów. Niektórzy mogą nadużywać celowo przycisku home w celu lepszego ogrzania ciała. Nic z tego jak chcecie się lepiej ogrzać kupcie kilka ajfonów!

 • Colarbul

  zmień odciski, pracę i weź kredyt !

 • Marcin

  Zamówiłem iPhone 6s w przedsprzedaży, przycisk toch id zaczął sie przegrzewać po tygodniu, podczas kręcenia filmu 4k w temp – 10 stopni (jeżdzę na desce), wyłącza sie, można go wlonczyc ponownie jak sie zagrzeje, to samo dzieje sie jak sie przegrzeje można go wlonczyc jak sie schłodzi 😃. Po za tym jestem bardzo zadowolony. Bede go oddawał na reklamacji dam znac co sie wydarzy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona