Recenzja (już pełnoprawnej) hybrydy Kruger&Matz Edge 1083

Edge w końcu doczekał się porządnej klawiatury i zacniejszego designu

Przed przeczytaniem tej recenzji zalecam najpierw zajrzeć (o ile jeszcze tego nie zrobiliście) do artykułu wstępnego – “Trafił do nas na testy Kruger&Matz Edge 1083”, w którym przedstawiłem zawartość zestawu oraz spisałem swoje pierwsze wrażenia z chwil zaraz po otworzeniu pudełka. W komentarzach zarówno pod tym artykułem, jak i w innych miejscach, widać, że Edge 1083 ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Mnie to urządzenie zachwyciło jakością wykonania, bo względem poprzedników jest designowa przepaść. Zapraszam do lektury, a później proszę Was o wyrażenie opinii nt. tego produktu.

Specyfikacja Kruger&Matz Edge 1083:

 • ekran pojemnościowy o przekątnej 10.1″ o rozdzielczości 1280×800 (16:10), IPS,
 • procesor Intel Atom Z3735F – 4-rdzenie taktowane 1.33 GHz (max. 1.86 GHz),
 • 2 GB pamięci RAM,
 • 32 GB pamięci na dane,
 • system operacyjny Windows 8.1 32-bit z darmową aktualizacją do Windows 10,
 • tylny i przedni aparat 2 Mpix,
 • dwa stereofoniczne głośniki umieszczone w górnej części urządzenia,
 • Wi-Fi 802.11/b/g/n,
 • Bluetooth 4.0,
 • porty: czytnik kart microSD, microUSB, 2 x USB (jedno w tablecie, drugie w klawiaturze), miniHDMI, wyjście słuchawkowe 3.5 mm, oddzielny port do ładowania, wejście na modem 3G (konieczność dokupienia jako dodatek),
 • bateria o pojemności 7800 mAh, zasilacz 5V – 2A,
 • wymiary: 256 x 173 x 12 mm,
 • waga: 1,251 kg (z klawiaturą); 647 g (bez klawiatury),
 • w zestawie darmowa, roczna subskrypcja pakietu Microsoft Office 365 Personal i 1 TB w chmurze OneDrive,
 • stacja dokująca (klawiatura) w zestawie z tabletem, z możliwością umieszczenia w niej 2.5″ dysku HDD (możliwość dokupienia jako dodatek),
 • cena: 949 zł.

Wygląd zewnętrzny

Pierwszą częścią recenzji jest oczywiście omówienie budowy urządzenia, portów oraz wszystkiego innego, co widać jeszcze przed uruchomieniem sprzętu. Przedni panel to jasna sprawa nic innego jak 10.1-calowy ekran, poniżej którego znajduje się logo Windows, a powyżej przednia kamerka i czerwona dioda LED. Z tyłu mamy obiektyw aparatu, logo Kruger&Matz oraz nazwę modelu. Teraz krawędzie. Góra to dwa stereofoniczne głośniki oraz przyciski głośności. U dołu 5-pinowe złącze do komunikacji z klawiaturą/stacją dokującą oraz dwa wgłębienia będące częścią mechanizmu mocowania tabletu w tych akcesoriach. Prawa krawędź to jedynie zaślepka, której zdjęcie umożliwia dostęp do portu na modem 3G. Najwięcej dzieje się na lewej krawędzi, gdzie skupione są praktycznie wszystkie porty, są to, od góry: złącze słuchawkowe 3.5 mm, miniHDMI, port na kartę microSD, microUSB, USB, oddzielny port do ładowania. Ponadto po lewej znajduje się także najważniejszy przycisk – Power, niebieska dioda zasilania oraz mikrofon.

Trochę się teraz powtórzę, ale muszę napisać, że Kruger&Matz bardzo, ale to bardzo, postarał się tym razem, jeśli chodzi o użyte materiały. W porównaniu do poprzedniego modelu to niebo a ziemia! Edge 1082 był takim typowym plastikowym tabletem, niezbyt przejemnym w dotyku, posiadającym ostre krawędzie, które wręcz krzywdziły dłonie. Edge 1083 jest natomiast pokryty takim jakby gumowanym plastikiem, bardzo przyjemnym w dotyku. Wszystkie krawędzie zostały wygładzone, co sprawia, że po prostu chcę się trzymać ten tablet w rękach i z niego korzystać. Jedyne,do czego można mieć zastrzeżenia, to to, że wyżej scharakteryzowana powierzchnia palcuje się w dość dziwny sposób. Dziwny, bo po prostu nie każde dotknięcie kończy się pozostawieniem śladu. Takie zwyczajne dotknięcie nie zostawi odcisku, ale przy dotknięciu lekko otłuszczonym palcem (np. po jedzeniu czy wykremowaniu dłoni) jest jednak słabo, ale nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie to, że bardzo ciężko później wyczyścić zabrudzoną powierzchnię. Niemniej jednak sto razy wolę taki materiał niż plastik bardzo niskiej jakości użyty w poprzednich odsłonach serii Edge 108x. Poza samym wyglądem i stylistyką, mogę powiedzieć, że wszystkie elementy Edge 1083 są świetnie spasowane, nic nie trzeszczy, ani się nie wygina oczywiście przy rozsądnym nacisku, bo wiadomo, że nie ma tabletu, którego uparty człowiek by najzwyczajniej nie złamał. Jedyne zastrzeżenie jakie mógłbym mieć to brak matowego ekranu, ale to już by było nazbyt upierdliwe czepialstwo.

Wyświetlacz

20150914_130120

Skoro poruszyłem już temat ekranu to napiszę o nim słów kilka. Niestety ten element, który był mocną zaletą poprzednich modeli, teraz jest jego niemalże piętą achillesową. Kurcze! Edge 1082 naprawdę wyróżniał się, chociażby względem Asusa Transformer Book T100TAM, właśnie tym ekranem Full HD (a raczej dokładnie 1920×1200, bo proporcje 16:10), który w Edge 1083 został zastąpiony przez marne 1280×800. Ekhem, może nie marne, bo po dziś dzień wiele laptopów działa na 15-calach z rozdzielczością 1366×768, więc na prawie takiej samej rozdziałce, ale sporo większym ekranie, i niewiele osób na ten temat płacze, ale jednak szkoda tego wyświetlacza. Poza tym mamy tak jak napisałem błyszczącą taflę ekranową, co dość negatywnie wpływa na komfort pracy w warunkach zewnętrznych. Do tego niestety jasność ekranu nie powala, więc praca na dworze nawet przy umiarkowanym zachmurzeniu jest lekko uciążliwa, lecz nie niemożliwa. Niestety nie mam obecnie czym tego zmierzyć, ale na oko mogę powiedzieć, że w temacie maksymalnej jasności nic się nie zmieniło względem poprzednika, tak więc zakładam, że wartość ta oscyluje w pobliżu 250 cd/m2.

Obsługa dotykiem urządzeń z Windowsem jest w mojej opinii niezbyt przyjemna i nawet najnowsza wersja – Windows 10 – tego nie zmieniła, bo niby jest tryb tabletowy, który sporo ułatwia, ale jednak w sklepie nie ma wszystkich potrzebnych programów, które możnaby było używać kafelkowo. Toteż niestety trzeba się użerać z aplikacjami w wersji pulpitowej (desktopowej). Wyjściem z tego jest delikatna korekta interefejsu poprzez powiększenie go o np. 25%, ale wtedy dokładając ten ekran nie-Full HD jednak lekko oczy krwawią, bo jakość wyświetlanych grafik leci na łeb na szyję. Tutaj K&M mogłoby jeszcze trochę poszaleć z dokładnością dotyku, która według mnie mogłaby być trochę lepszej jakości, ale z drugiej strony palec nie jest precyzyjnym wskaźnikiem. To może rysik w zestawie do Edge 1084? Skoro nawet Apple zdecydowało się na wydanie nowego iPada Pro z Apple Pencil…

Klawiatura

Tak, klawiatura! W końcu można tak powiedzieć o tym akcesorium. Wreszcie nie jest to jakiś plastikowy zbiór przycisków, z czymś gładzikopodobnym i udającym coś ala etui. Mamy tutaj w końcu narzędzie z prawdziwego zdarzenia, czyli… takie jak już od dawna jest np. w ASUSie Transfomerze T100 czy Acerze Switch 10. Ano niestety, w mojej opinii Kruger&Matz spóźniło się z urządzeniem w takiej formie jak Edge 1083 o jakieś dwa lata. Zamiast wydawać Edge 1082, który był praktycznie kopią Edge 1081 ze zmienionym numerem, powinni od raz przeskoczyć na coś pokroju 1083. No, ale dość dywagacji, czas na konkrety.

Przycisków w takiej formie jak w recenzowanej przeze mnie hybrydzie nie można nazwać klawiaturą topowej jakości, ale jest znacznie lepiej. Wykonanie jest dużo solidniejsze. Chciałem nawet napisać tę recenzję w całości na tym urządzeniu, ale nie ma się co oszukiwać, że nie byłoby to najwygodniejsze i zajęłoby mi dwa razy więcej czasu, toteż zrezygnowałem. Nie stało się to dlatego, że klawiatura Edge 1083 jest słaba, po prostu jej nie czuję, no i nie można zapominać, że jest to urządzenie kompaktowe, a więc wszystko jest maksymalnie ściśnięte, tak aby optymalnie wykorzystać całą powierzchnię. Taki produkt jest z góry skreślony jako narzędzie dla osoby tworzącej tekst pisany, choć tutaj też się można kłócić, bo do każdej klawiatury można się po pewnym czasie przyzwyczaić i śmigać niczym protokolant w sądzie.

Gładzik niczym nie przypomina tego z etui od Edge 1081/1082. Tym razem dostajemy bardzo fajną fakturę, po której palec przesuwa się gładziutko. Niestety powierzchnia touchpada jest wręcz okrutnie mała, co staje się uciążliwe podczas pracy na Windows 8.1 lub 10 z niewyłączonymi gestami krawędziowymi. Praktycznie każdy ruch wywoływał wysunięcie któregoś z menu (np. bocznego – charms bar) lub inną akcję sprzężoną właśnie z dotknięciem gdzieś w okolicach granicy gładzika. Wszystko spowodowane jest tym samym, co opisałem w kontekście małej klawiatury – ergonomią. Z zalet mamy tutaj touchpad wciskany na całej powierzchni, więc osoby, które preferują taki sposób wywoływania akcji LPM (lewego przycisku myszy), znany z obecnie już wielu laptopów, powinny być zadowolone. Co prawda trzeba użyć dość sporej siły, aby wykonać kliknięcie, ale zawsze lepsze to niż brak takiej funkcji. Standardem w przypadku nowych touchpadów jest także “dwupalczasty” gest przewijania góra-dół, który w naszym urządzeniu niestety nie działa zbyt dobrze, a przynajmniej ja miałem z tym problemy, więc pozostałem przy scrollowaniu za pomocą dotykowego ekranu. Tym, czego mi jeszcze zabrakło, jest brak możliwości wyłączenia touchpada jakąś kombinacją klawiszy Fn+…, co jest bardzo uciążliwe w trakcie pisania, bo kciuk co chwilę muskał mi gładzik i wykonywał losowe kliknięcia.

Zawias, czyli to, co najważniejsze w całej części klawiaturowej. Od wykonania tego elementu zależy wiele aspektów oraz to jak odbierane jest urządzenie. Tak jak pisałem w artykule wstępnym do tej recenzji, zawias jest praktycznie idealną kopią tego z ASUSa Transformera T100. I to identyczną w takim stopniu, że wszystko, poza dosłownie jednym elementem, wygląda absolutnie tak samo. Tym jednym elementem jest mechanizm zwalniania blokady. W ASUSie mieliśmy przycisk, a w Kruger&Matz mamy slider i kurcze muszę przyznać, że jest to strzał w kolano. Zupełnie niewygodne i nieintuicyjne rozwiązanie. W przypadku przycisku jest prosto – wciskasz przycisk na środku, klawiatura idzie do dołu, a tablet do góry. W Edge 1083 musisz przesunać w prawo kawałek plastiku znajdujący się bardzo blisko części tabletowej. Wszystko może by było pięknie jakby ten slider gładko chodził, a jest niestety wręcz przeciwnie. Niewykluczam, że z czasem to się wyrobi i będzie przyjemniej działało, ale no ludzie, mam docierać urządzenie jak jakiś silnik spalinowy?! Dobra głupie porównanie… Tak czy owak, poza tym jednym dość istotnym szkopułem muszę pochwalić K&M. Tablet siedzi w klawiaturze solidnie, nawet przez chwilę nie miałem obaw o jego uwolnienie. Dobrze zadokowane złącze nie przerywa, ani nic z tych rzeczy. Mamy możliwość ustawienia poziomu pochylenia, czego mocno zabrakło w poprzednich modelach, gdzie mieliśmy magnetyczny trójkącik z tyłu oferujący jeden kąt. Regulacja co prawda nie jest szałowa, ale dokładnie to samo było w T100 – jak kopia to kopia, co nie? Nie no dobra, teraz już naprawdę koniec szydery!

KM1080D_1

Jest jeszcze jedna rzecz, o której muszę powiedzieć, bo w poprzednim wpisie o Edge 1083 wprowadziłem Was w błąd, na co jeden z czytelników zwrócił moją uwagę. Chodzi o możliwość włożenia 2.5-calowego dysku jako dodatek do stacji dokującej. Wcześniej napisałem, że jest taka możliwość w przypadku części klawiaturowej, co niestety po zbadaniu sprawy u źródła (K&M) okazało się nieprawdą. Dysk można włożyć jako dodatek tylko do stacji dokującej (takiego stojaka), czyli całkowicie innego akcesorium, który nie wchodził w skład zestawu przeze mnie testowanego. Z jednej strony wielka szkoda, bo takie rozwiązanie z dyskiem świetnie sprawdzało się w Transformerze T100, szczególnie przy pojemności pamięci wewnętrznej na poziomie 32GB (w rzeczywistości jest to sporo mniej, ale o tym później). Z drugiej jednak strony Kruger&Matz Edge 1083 jest stosunkowo ciężkim urządzeniem, a z dodatkowym jeszcze wbudowanym dyskiem ważyły niewiele mniej niż standardowej wielkości 15″ laptop.

Podsumowując ten podrozdział – jest dobrze, nie bardzo dobrze, ale ZDECYDOWANIE lepiej niż wcześniej.

7.4 Ocena (1-10)
Kruger&Matz Edge 1083

Ja wiem jedno - w życiu nie wymieniłbym swojego laptopa, ale jeżeli szukałbym czegoś bardziej mobilnego to Kruger&Matz Edge 1083 byłby poważnym kandydatem do zakupu, bo trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę jego stosunek jakości do ceny, nie odstaje on już tak bardzo od najrozsądniejszych pozycji w tym segmencie, czyli ASUSa Transformera Book T100 i Acera Switch 10.

Cena
8.5
Jakość wykonania
9
JAKOŚĆ WYKONANIA STACJI DOKUJĄCEJ
8.5
Wyświetlacz
5
ŁĄCZNOŚĆ (WIFI, 3G)
9
Wydajność
7.5
Bateria
4.5
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Komentarze

 • paul123

  Wyglada to na ostatni porzadny tablet K&M. Mam 1082 z karta microSD Sandisk 64GB. To tak jesli chodzi o karte pamieci. A teraz jedno istotne pytanie… czy klawiatura pasuje do wczesniejszych modeli 1082 i 1081?

  • nie ma opcji, żeby pasowała, bo zatrzaski są całkowicie inne

 • Arek P

  Jak można pisać że Kruger&Matz postarali się o dobre materiały skoro to na 99,99% jakiś B-brand?

  • Nawet jeżeli tak to wszystko jest bardzo fajnie zrobione i spasowane. Naprawdę sam jestem w szoku, bo 1082 to był taki chamski plastikor trzeszczący i drapiący (bo miał ostre krawędzie), a tutaj wszystko super, nic nie lata, miłe w dotyku

 • Piotr Itubski

  Przejrzałem specyfikacje chińskich tabletów z windows.I żaden nie ma wifi dual band, o wifi ac nie wspominając. Totalna lipa.

 • Dziwne gniazdo na modem GSM. Tam ma wchodzić jakaś scalak? Bo na pewno nie USB.

 • Rolf18

  Dzięki za recenzje i za sprawdzenie maksymalnych rozmiarów obsługiwanych kart ;)
  Jesteś na 100 % pewny że w części tabletowej nie ma portu USB 3.0 ?
  Według oficjalnej instrukcji obsługi dostępnej na stronie lechpolu (link niżej) tablet ten POSIADA właśnie USB 3.0 w części tabletowej (2.0 w klawiaturze).
  Więc albo popraw recenzje albo zgłoś im że mają bubla w instrukcji obsługi ;)
  Link:
  http://www.lechpol.eu/sites/default/files/produkty/km1083/manual-km1083.pdf

  • Jestem na sto procent, bo rozmawiałem bezpośrednio z osobą z Lechpolu :)

   • Rolf18

    Heh, to w takim razie niezbyt dobrze o nich świadczy że mają takie błędy w oficjalnej instrukcji obsługi…
    PS. teraz zauważyłem na Twoim zdjęciu że port usb http://cdn.tabletowo.pl/wp-content/uploads/2015/09/20150914_123403.jpg również wygląda jak USB 3.0 (5 styków). Wsadzili sam port od 3.0 ale kontroler 2.0 ?

    • krzysior

     Mam ten tablet (dostałem w ramach naprawy gwarancyjnej) i okazuje się że:
     a) port fizycznie rzeczywiście jest USB 3.0
     b) w systemie jest kontroler USB 3.0 (sprawdzone w menadżerze urządzeń).
     A mimo to mój pendrive, który powinien osiągać 70 MB/s w odczycie, osiąga tylko
     35 MB/s. Z tego wynika, że pracuje w trybie USB 2.0…

     • Rolf18

      Ja właśnie czekam na wymianę gwarancyjną na 1083.
      Dziwna sprawa z tym USB 3.0 :/
      Ciekawe czy można było by to reklamować ? w końcu sam port jest portem USB 3.0. W oficjalnej instrukcji tak jak pisałem również jest jasno napisane że jest to wersja 3.0.
      Jak dostane tablet to też to przetestuje z dyskiem pod USB 3.0 i postaram się to wyjaśnić z K&M.
      Tomaszu chyba że wyjaśnisz tą sprawę? masz na pewno lepsze wtyki w K&M ;)

     • krzysior

      W oficjalnej specyfikacji na stronie K&M nie ma mowy o USB 3.0, dodatkowo na pudełku, z tego co pamiętam, także nie ma o tym mowy… Nie sądzę, żeby uznali reklamację na podstawie “błędu w instrukcji” bo pewnie tak to zinterpretują.
      Muszę jeszcze zajrzeć do biosu w wolnej chwili, ale mimo wszystko brak USB 3.0 w tym sprzęcie niespecjalnie mi przeszkadza.

     • Rolf18

      Mi w sumie też, i tam tam nie ma co kopiować bo mało pamięci…
      Ale nie mniej jednak dziwny zabieg zrobili – wsadzili wtyczkę 3.0 a bebechy dali od 2.0…
      Aż się chce napisać: “typowy chińczyk”.

     • krzysior

      Jest jeszcze dziwniej, bo jak pisałem wcześniej bebechy też są w standardzie 3.0 (koncentrator USB 3.0). Moim zdaniem albo ten port fizycznie podpięli do koncentratora USB 2.0, a do tego w wersji 3.0 podpięli tylko jakieś wewnętrzne urządzenia (np. kamera, mikrofon itp.), albo trzeba coś przestawić w biosie (jeżeli się da)…

     • Rolf18

      A ciekawe czy w starszych modelach 1082 i 1081 faktycznie to USB 3.0 działało z prędkością 3.0. Czy może też taka ściema była?
      Tak czy tak coś pomotali z tym. Poco dawać wejście od 3.0 jak działa jako 2.0 ?
      PS. Coś z tymi chińczykami jest nie tak, mi w GoClever insignia 1010 (bardzo podobny model do 1082) też wykrywało kontroler USB 3.0, chociaż tablet miał tylko micro USB 2.0…

     • To, że Windows wykrywa go jako USB 3.0 wcale nie znaczy, że tak musi być

     • Rolf18

      No tak, jasna sprawa, natomiast to że jest wsadzony wtyk od USB 3.0 to już jest co najmniej dziwne…

     • A jak to sprawdziłeś? Rozbierałeś urządzenie? Bo przecież z zewnątrz nie da się tego sprawdzić

     • Rolf18

      Oczywiście że się da (usb 3.0 ma 4 styki kompatybilne z USB 2.0 cofnięte trochę bardziej wgłąb + dodatkowe 5 styków na przodzie).
      https://cobbtuning.zendesk.com/hc/en-us/article_attachments/201482324/2.0VS3.0.jpg
      Wizualnie w 1083 w części tabletowej jest 3.0 a w klawiaturze 2.0.

     • Rolf18

      Zapytałem jeszcze przez wysłanie wiadomości na oficjalnej stronie K&M czy 1083 posiada port USB 3.0 i taką otrzymałem odpowiedź:
      “Witam,

      1xUSB 3.0

      1xUSB 2.0

      1xMicroUSB

      Pozdrawiam

      A*** S*****

      ————

      Zespół Kruger&Matz”

     • No to niezłe dezinformacje widzę rozsiewają ;)

     • Rolf18
 • PW

  Czy w Windows 10 działa bezprzewodowe przesyłanie obrazu (Miracast)? Podobno w Win10 nie działa na grafikach Intela starszych niż Iris Pro, pomimo że powinno…

  • Na takie pytania był czas pod artykułem wstępnym do testu, teraz jest już po, sprzęt jest spakowany i czeka na kuriera, więc nie sprawdzę już tego dla Ciebie, przepraszam.

   • PW

    Rozumiem :) wcześniej myślałem, że tylko u mnie nie działa ;) może następnym razem, w innym teście się uda

  • robson82

   sprawdzę wieczorem na 1081 różnica między 1083 a nim jest nie wielka. na 8 działało 10 mam od paru dni.

   P.S Czy komuś się udało streamować gierki z XBOX na 10 szukam i nie mogę tego znaleźć,

   • robson82

    działa streamowanie z w10 , prawy przycisk na pliku wideo rzutuj na urządzenie i wybieramy swój TV.

 • EMeeeerttt

  Chyba lepiej poczekać (już niedługo) coś na Cherry Trail, 4GB RAM i 64GB dysku i ceny też mają być niewiele wyższe.
  Prawie tysiaka za tego powyższego raczej nie warto – to nie jest żadna atrakcyjna cena, jest natomiast biednie i drogo.

  • robson82

   ja przymierzę się do wymiany 1081 na 1161 na gwiazdkę ;) a 1081 i tak zostanie w rodzinie bo jak za te pieniądze to i tak dobry sprzęt. 1083 mógłby kosztować ciut mniej i było by ok.

 • robson82

  Co do obrotu działa na 1081 tylko sterowniki od intela trzeba zainstalować nowsze i wsio chodzi :) baa nawet więcej miejsca na dysku jest. na Windows 8.1 wskazywało 25 gb a na Windows 10 28 GB :). jedynie z czym mam problem to z wybudzaniem tabletu ale to też kwestia sterowników. Ogólnie 10 chodzi zdecydowanie szybciej niż 8.

  Mam pytanie czy ta klawiatura pasuje do poprzednich wersji 1081 i 1082 ? Bo jeśli tak to z chęcią wymienię sobie na tą.

  Edit wybudzanie też działa problem opisany jest na XDA w topicu odnośnie Pipo w3

  • Odpowiadałem już na to pytanie niżej – nie pasuje.

   • robson82

    szkoda :/

  • Matt

   Czy mógłbyś podać link do posta z rozwiązaniem problemu czarnego ekranu w windows 10 ? Sam nie mogę tego odnaleźć.

   Z góry dzięki.

   • robson82

    trzeba zainstalować sterowniki intela w wersji 10.18.10.3540 od pipo w3

    http://forum.xda-developers.com/windows-8-rt/general/pipo-w3-3g-tablet-10-1-1920x1200px-t3019518/page27
    post nr #261

    jedna rzecz tylko jak byś ściągał sterowniki od w3 nie instaluj kionix (G-sensor) sterowników zamienia się orientacja pionowo – jest poziomo a poziomo – pionowo :) walczyłem z tym z godzinę ;)

    • Matt

     o rany, dzięki wielkie!
     kiedyś nie mogłem sobie z tym poradzić i wróciłem do win 8.1.

     jak znajdę chwilę, to na pewno spróbuję ponownie :)

     • robson82

      P.S. Windows 10 będzie chciał później z aktualizacji zainstalować sam nowsze sterowniki zachowaj sobie je na dysku i wgraj starsze. Pewnie to z czasem zostanie poprawione jakoś w listopadzie mają wyjść nowe sterowniki

   • robson82

    linka nie mogę tu wstawić bo już został skasowany ale jest to post nr 261 na 27 stronie wersja sterowników intela to 10.18.10.354 dla windows 8.1 32 bit

    • po prostu nie przeszedł przez fitr antyspamowy – komentarz z linkiem jest już widoczny poniżej

     • robson82

      ok :)

 • brendda

  Jestem ciekawa tego tableta, jeszcze nie miałam ich sprzętu ale marka mnie do siebie przekonała, bo widać że mają do siebie dystans i cenowo nie jest źle, ich reklama mnie ubawiła :D https://www.youtube.com/watch?v=7zY1O3xXwHM

  • Nie widziałem wcześniej tej reklamy, ale podoba mi się :)

  • robson82

   mi też i z ich serwisu technicznego też jestem zadowolony :)

 • Waldek W (valdi71)

  Fajnie ze poprawili klawiaturę, ale niech poprawią specyfikację, bo dorzucają nowe cyferki w kolejnych wersjach, ale nowości i świezości w tym mało. Nowy Atom, albo Core M…to by było coś. No ale z Core M to juz cos innego wypuszczają i jeśli juz to na to się skuszę jeśli klawiatura do tego będzie inna, bo na razie to mnie dobijają pseudo podstawki i pseudo klawiatury. Jak to się da złozyc z klawią tak jak laptop i bedzie miało 4 GB RAM + 64 GB SSD wraz z lepszym prockiem …to biore nawet za 2k!

 • Marcin Wojciechowski

  Interesowałby mnie taki tablet hybrydowy ale nie z Windows tylko Remix OS czyli Androidem firmy Jide pozwalającym na pracę z aplikacjami w oknach a więc i normalny multitasking. Aż dziwne, że K&M nie zwróciło uwagi na Remix OS i nei wprowadziłó na rynek odmianmy tego urządzenia z tym systemem.

  • Miałem kiedyś styczność z tym systemem i możliwe, że sporo się od tego czasu zmieniło, ale ja pamiętam go jako straszne – za przeproszeniem – gówno ;)

   • Marcin Wojciechowski

    Tomasz napisz gdzie się spotkałeś z Remix Os i dlaczego uważasz go za straszne “gówno”? Co było w nim nie tak? Napisz proszę konkretnie co nie pasowało i źle działało?

    • Jeżeli się nie mylę, Remix OS kiedyś był dostępny w wersji pokazowej jako aplikacja do ściągnięcia z Play Store. Nie pamiętam kiedy to było

     • Marcin Wojciechowski

      Raczej nie był. To nie jest tylko prosta nakładka ale gruntownie przebudowany system oparty na Androidzie. Dlatego też nie mógł trafić do sklepu Google. Owszem podobne rozwiązania występują w sklepie Google ale to są tylko aplikacje z działającymi wewnątrz aplikacjami i są to aplikacje zamknięte na nowe programy czy to systemowe czy samodzielnie instalowane. Przykładem jest tutaj np Andromium OS albo Floating Apps.

 • Gość

  Jedną z najważniejszych rzeczy w takim sprzęcie jest czas działania na baterii. Niestety u większości brandowanych chińczyków straszna kupa w tej kwestii. Również w testowanym produkcie.

 • Swistak

  Mam pytanko ktoś robił aktualizację do wina 10 edge 1082?

 • Marta Buczyńska

  NIE POLECAM!!!! Chciałabym się podzielić moją opinią na temat tableta 2w1 model EDGE 1083. NIE POLECAM!!!

  Od samego początku się psuje, mam go od października i już drugi raz jest w naprawie. Zawodzi nie tylko system, ale też klawiatura ciągle nie łączy. Kontakt z serwisem beznadziejny! Naprawa trwa ok. 3 tygodni! Nie można też się dodzwonić. Szczerze odradzam zakup sprzętów tej firmy !!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona