Ważne

Nowa Lumia z 5-calowym ekranem HD na horyzoncie – ma to być model łączący budżetową 550 oraz flagową 950

Prawdopodobnie chodzi o Microsoft Lumia 750 lub 850

Od pewnego czasu wiemy, że 6 października odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona nowym flagowym Lumiom, drugiej generacji inteligentnej opaski Band oraz Surface Pro 4. Jednak to nie będzie koniec premierowych urządzeń z Redmond szykowanych na początek przyszłego miesiąca. Otóż w bazie AdDuplex pojawił się model z preinstalowanym Windowsem 10 Mobile, który ma uzupełnić miejsce w gamie obok high-endów.

W ubiegłych miesiącach pojawiły się wieści, że Amerykanie anulowali część Lumii. Pośród nich wymieniono 550, 750 czy 850, ale teraz coraz więcej wskazuje na to, że dwie z nich doczekają się oficjalnej prezentacji. Jeden z nowych smartfonów ze średniej półki z serii 700 lub 800 ma zostać wyposażony w 5-calowy ekran. Warto wspomnieć, że tym samym przejmie schedę zarówno po 730, jak i 830, modelach, które oferowały wyświetlacze o zbliżonych przekątnych (odpowiednio 4,7 i 5″).

Oczywiście wyróżni się rozdzielczością HD, czyli 1280 x 720 pikseli. Niestety aktualnie to wszystko, co wiemy na temat specyfikacji telefonu. Oficjalnie podobno mamy poznać go już 6 października – Microsoft za jednym razem pokaże wszystkie swoje premierowe urządzenia. Warto także wspomnieć, że pojawiają się wiadomości o prezentacji dopiero pod koniec roku. Poza tym potwierdzono już, że wszystkie przyszłe urządzenia z tej serii (oznaczenia kodowe RM-1150, RM-1152, RM-1154 oraz RM-1156) będą miały preinstalowanego Windowsa 10 Mobile.

Możemy spodziewać się, że Microsoft Lumia 750/850 będzie mieć Snapdragona 410, 1 GB RAM, frontową kamerkę 5 Mpix, aparat główny 8 lub 10 Mpix z optyką Zeissa czy też 16 GB pamięci wbudowanej. Co ciekawe, w sprzedaży mają pojawić się cztery warianty tego smartfona. Moim zdaniem nadchodząca konferencja firmy z Redmond zapowiada się coraz lepiej.

źródło: @ailon, Nokia Power User przez Softpedia

Komentarze

 • Raul

  Przy 5 calach ‘wyróżni się na minus’ rozdzielczością.

  • ohjoj

   tak, bo 5 calowe budzetowki maja fhd…co prawda żadna nie ma ale co tam

 • rav33333

  Lumia 730 ma ekran 4,7 “

 • psx

  Jak nie będzie “trzeszczeć” obudowa to myślę że kupię

 • Przemysław Rumik

  Się tylko pytam czemu Lumia jest na tle mojego bloku ;-)
  (tak, totalny off-top ;-))

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona