Huawei Nexus 6P na zdjęciu prasowym w całej okazałości

Premiera nowych Nexusów została zaplanowana na 29 września w San Francisco. Podczas oficjalnej konferencji Google poznamy również finalną wersję Androida 6.0 Marshmallow i nowego Chromecasta. Jednak najważniejszymi nowościami będą oczywiście smartfony z tej słynnej rodziny. Jak zwykle, przedpremierowo do sieci trafiły grafiki promocyjnego oraz wizualizacje pudełek, które potwierdzają użycie nazw 5X oraz 6P.

Na grafice promocyjnej widnieje Huawei Nexus 6P, którego wygląd pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami i informacjami. Niestety nie będzie to najładniejszy telefon w historii tej serii – wyróżnikami będą czarny pasek u góry z tyłu telefonu oraz okrągły skaner linii papilarnych. Nadal nie wiadomo, z czego zostanie wykonany ten model. Najbardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie aluminium, które znajdziemy w wielu flagowych urządzeniach od Chińczyków.

Na froncie pojawią się dwa głośniki umieszczone pod i nad 5,7-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Moc obliczeniową dostarczy ośmiordzeniowy Snapdragon 810 z 3 GB RAM, a na zdjęcia wykonane aparatem 13 Mpix lub kamerkę 8 Mpix otrzymamy 32, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Pojawi się również USB typu C. Jestem ciekaw, jak w praktyce wypadnie Nexus 6P, w końcu będzie to flagowy smartfon od Google. Wiele będzie zależeć od ceny oraz baterii. Oby Huawei zastosował w nim ogniwo o pojemności znacznie przekraczającej 3000 mAh.

Poza tym poznaliśmy wygląd pudełek, w które zostaną zapakowane nadchodzące Nexusy. Te grafiki potwierdzają, że nowe modele rzeczywiście zostaną nazwane 5X oraz 6P, co będzie stanowiło pewną zmianą w nazewnictwie. W dodatku oba smartfony będą dostępne w wersjach z 32 GB pamięci wbudowanej. Wiele wskazuje na to, że nowy Nexus od LG będzie miał slot kart microSD, aczkolwiek do tej wiadomości należy podejść z dystansem. Jego specyfikacja będzie prezentowała się nieco gorzej od propozycji Huawei. Ekran 5,2″ Full HD, sześciordzeniowy Snapdragon 808, 3 GB RAM, aparat 13 Mpix, bateria 2700 mAh – całość ma zostać wyceniona na około 400 dolarów. Przedsprzedaż miałaby rozpocząć się 13 października.

Już za kilka dni przekonamy się, co Google z LG oraz Huawei przygotowało na drugą połowę 2015 roku. Na pewno będą to niezłe propozycje, chociażby z powodu szybkich i częstych aktualizacji, a także bardzo dobrych podzespołów. Mam nadzieję, że w praktyce oba smartfony będą sprawdzały się znakomicie.

źródło: Android Police (1), (2)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona