Ważne

Pierwsze zdjęcia przedstawiające LG G4 Note

Pierwsza połowa roku była dla LG lekkim rozczarowaniem. Wszystko z powodu niezbyt zadowalającej sprzedaży flagowego G4, który w bezpośrednim, rynkowym starciu nie wyszedł zwycięsko. Z tego powodu Koreańczycy już zapowiedzieli nowy smartfon z najwyższej półki, o którym stopniowo dowiadujemy się coraz więcej. Tym razem G4 Note lub Pro, nie zostało to jeszcze do końca sprecyzowane, zawitał do TENAA.

LG G4 Note będzie sporym tabletofonem, który zapewne zostanie wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz IPS o, typowej dla tegorocznych flagowców, rozdzielczości QHD. Niestety w tym przypadku TENAA nie ujawniła zbyt dużo informacji, odnoszących się do danych technicznych. Na szczęście @evleaks opublikował kilka informacji na temat specyfikacji.

Jako że oficjalna prezentacja odbędzie się w czwartym kwartale tego roku (coraz więcej mówi się o 10 listopada), w jego wnętrzu zagości jeszcze Snapdragon 808, a do kompletu mają zostać dodane 3 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej i slot kart microSD. Pojawi się także skaner linii papilarnych.

Dzięki zdjęciom z chińskiego urzędu certyfikującego wiemy już, że aparat główny będzie wspierany przez laserowy autofocus oraz dwutonową lampę doświetlającą. Cieszy również obudowa ze zdejmowalną klapką. Wkrótce powinniśmy się przekonać, czy to własnie ten model będzie dostępny na rynku europejskim. Cóż, na testowanym urządzeniu próżno szukać wykonania „premium”.

LG G4 Note zapowiada się naprawdę dobrze, ale rywalizacja z innymi topowymi phabletami będzie bardzo wymagająca. Mam nadzieję, że Koreańczycy stworzą urządzenie klasy premium z efektem „wow”, oferujące coś wyjątkowego na tle konkurencji. W innym przypadku trudno będzie liczyć na sukces.

źródło: TENAA przez Gforgames, Phone Arena; @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona