Ważne

W skrócie: Premiera hybrydy Cube i10 Remix i nadchodząca prezentacja nowego Dell XPS 12

Hybrydy stają się coraz popularniejsze, ponieważ oferują większą mobilność niż laptopy, a część z nich mimo niskiej ceny zadowoli przeciętnych użytkowników. Z jednej strony mamy propozycje z Androidem, której doskonałym przykładem może być świeżo zaprezentowany Cube i10 Remix, a z drugiej z Windowsem, taka jak nadchodząca druga generacja Dell XPS 12. Co warto o nich wiedzieć?

Cube i10 Remix, jak powinna wskazywać nazwa, pracuje pod kontrolą Remix OS, czyli zmodyfikowanego Androida, który pozwala na prawdziwą wielozadaniowość – więcej na jego temat dowiecie się z tego wpisu. Nowa hybryda z Chin została wyposażona w 10,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, natomiast na sprawną pracę ma pozwolić Intel Atom Z3735 z 2 GB RAM.

Na wyposażeniu i10 Remix znajdziemy również 32 GB pamięci wbudowanej, podstawowe zaplecze z zakresu łączności, tj. 802.11 b/g/n Wi-Fi i Bluetooth 4.0, a w samym zestawie pojawi się klawiatura z etui. Producent doposażył go także w aparat główny 2 Mpix oraz kamerkę frontową 0,3 Mpix. W sumie ta hybryda prezentuje się dobrze jak na budżetowe urządzenia, jednak dosyć łatwo zauważyć, że został oparty o bliźniaka pracującego pod kontrolą Windowsa. Jeszcze zobaczymy, na ile Cube wyceni swoją nowość. Cóż, prawdopodobnie stosunek ceny do jakości nie będzie prezentował się najlepiej…

Cube-i10-Remix-tablet

Z kolei Dell, oprócz październikowej prezentacji nowego Venue 8 Pro, szykuje już premierę kolejnej generacji hybrydy XPS 12. Sama konstrukcja zapewne nie ulegnie wielkim zmianom. Dalej mamy mieć do czynienia z obrotowym wyświetlaczem i dockiem, w którym znajdą się wszystkie podzespoły. Co ciekawe, ekran IPS ma wyróżniać się już rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli, ale mimo to czas pracy podobno wyniesie maksymalnie 10 godzin, więc nie byłoby tak źle.

Z dotychczasowych wieści możemy wywnioskować, że nowa hybryda od Della zostanie wyposażona w aparat główny 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix i złącze USB typu C. Oczywiście w komplecie nie zabraknie także klawiatury. Na XPS 12 z preinstalowanym Windowsem 10 będziemy musieli poczekać do listopada, chociaż znając życie prędko nie pojawi się oficjalnie w sprzedaży w naszym kraju.

źródło: Cube przez Tabletmonkeys; Giga.de przez Tabletmonkeys

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona