Ważne

W skrócie: Premiera hybrydy Cube i10 Remix i nadchodząca prezentacja nowego Dell XPS 12

Hybrydy stają się coraz popularniejsze, ponieważ oferują większą mobilność niż laptopy, a część z nich mimo niskiej ceny zadowoli przeciętnych użytkowników. Z jednej strony mamy propozycje z Androidem, której doskonałym przykładem może być świeżo zaprezentowany Cube i10 Remix, a z drugiej z Windowsem, taka jak nadchodząca druga generacja Dell XPS 12. Co warto o nich wiedzieć?

Cube i10 Remix, jak powinna wskazywać nazwa, pracuje pod kontrolą Remix OS, czyli zmodyfikowanego Androida, który pozwala na prawdziwą wielozadaniowość – więcej na jego temat dowiecie się z tego wpisu. Nowa hybryda z Chin została wyposażona w 10,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, natomiast na sprawną pracę ma pozwolić Intel Atom Z3735 z 2 GB RAM.

Na wyposażeniu i10 Remix znajdziemy również 32 GB pamięci wbudowanej, podstawowe zaplecze z zakresu łączności, tj. 802.11 b/g/n Wi-Fi i Bluetooth 4.0, a w samym zestawie pojawi się klawiatura z etui. Producent doposażył go także w aparat główny 2 Mpix oraz kamerkę frontową 0,3 Mpix. W sumie ta hybryda prezentuje się dobrze jak na budżetowe urządzenia, jednak dosyć łatwo zauważyć, że został oparty o bliźniaka pracującego pod kontrolą Windowsa. Jeszcze zobaczymy, na ile Cube wyceni swoją nowość. Cóż, prawdopodobnie stosunek ceny do jakości nie będzie prezentował się najlepiej…

Cube-i10-Remix-tablet

Z kolei Dell, oprócz październikowej prezentacji nowego Venue 8 Pro, szykuje już premierę kolejnej generacji hybrydy XPS 12. Sama konstrukcja zapewne nie ulegnie wielkim zmianom. Dalej mamy mieć do czynienia z obrotowym wyświetlaczem i dockiem, w którym znajdą się wszystkie podzespoły. Co ciekawe, ekran IPS ma wyróżniać się już rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli, ale mimo to czas pracy podobno wyniesie maksymalnie 10 godzin, więc nie byłoby tak źle.

Z dotychczasowych wieści możemy wywnioskować, że nowa hybryda od Della zostanie wyposażona w aparat główny 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix i złącze USB typu C. Oczywiście w komplecie nie zabraknie także klawiatury. Na XPS 12 z preinstalowanym Windowsem 10 będziemy musieli poczekać do listopada, chociaż znając życie prędko nie pojawi się oficjalnie w sprzedaży w naszym kraju.

źródło: Cube przez Tabletmonkeys; Giga.de przez Tabletmonkeys

Komentarze

  • Marcin Wojciechowski

    Jestem bardzo zainteresowany hybrydą Cube i10 Remix. To dla mnie jako osoby nie przypadającej za Windows na tabletach jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Jestem bardzo ciekaw testów samego Remix OS. Czy Redakcja planuje przeprowadzić testy Remix OS?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona