Ważne

IFA 2015: Acer pokazał nowe urządzenia mobilne Predator dla graczy

Acer przygotował na swoją konferencję na IFA 2015 wiele świetnych urządzeń, czego doskonałym przykładem może być Jade Primo z Windowsem 10 na pokładzie. Nie zabrakło również nowości stworzonych z myślą o graczach. Mam tu na myśli modele Predator 6 oraz 8, które w końcu doczekały się oficjalnej prezentacji. Czy rzeczywiście zaoferują świetną wydajność w zaawansowanych graficznie tytułach?

Mniejszym urządzeniem jest naturalnie smartfon Acer Predator 6. Na bardzo komfortową i płynną rozgrywkę pozwoli Mediatek Helio X20 z 2 x ARM Cortex A72 2,5 GHz, 4 x ARM Cortex A53 2 GHz, 4 x ARM Cortex A53 1,4 GHz oraz grafiką ARM Mali T880MP4 – wydajność będzie stać na więcej niż zadowalającym poziomie. Do tego kompletu dodano 4 GB pamięci operacyjnej.

Predator 6 zaoferuje oczywiście WiFi 802.11ac i LTE. Również w temacie fotograficznym nowy Acer nie ma się czego wstydzić – zarówno przedni, jak i tylny aparat pozwolą na wykonanie zdjęć w rozdzielczości 13 Mpix. Niestety na konferencji nie podano ceny, dokładnej daty wprowadzenia do sprzedaży ani reszty informacji odnośnie specyfikacji. Mam nadzieję, że wkrótce sytuacja się wyklaruje. Szczególnie istotna w urządzeniu mobilnym dla graczy będzie bateria. Obawiam się, że dziesięciordzeniowy układ i 6-calowy ekran nie pozwolą na uzyskanie co najmniej zadowalającego czasu pracy.

Druga nowość to tablet Predator 8, o którym wiemy już sporo od dłuższego czasu. Jest to model z ośmiocalowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, a moc obliczeniową zapewnia Intel Atom x7-Z8700. Dopełnieniem całości są 2 GB RAM i 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej. W końcu na rynku pojawił się godny rywal dla Nvidia Shield Tablet – zobaczymy, które z tych urządzeń lepiej sprawdzi się do grania.

acer-predator-8

Acer Predator 8 ma wejść do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, więc wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś na temat jego dostępności i ceny w Polsce.

Jak oceniacie gamingowe urządzenia mobilne Acera?

źródło: Acer

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona