Nowe wieści na temat nadchodzących flagowców z Azji, czyli LG G4 Pro oraz Sony Xperia Z5

Jak już zapewne doskonale wiecie z ostatnich wpisów, targi IFA tuż za rogiem. Część producentów postanowiło właśnie na nich zaprezentować światu swoje nowe propozycje. Jednak obowiązkowo i przedpremierowo pojawiają się informacje na temat tych nowości. Tym razem dowiedzieliśmy się nieco więcej o Sony Xperia Z5. Nie zabrakło także wieści odnośnie LG G4 Pro, ale na premierę tego modelu przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Sony Xperia Z5

W tym roku Japończycy zaprezentowali oczywiście już nowy smartfon z najwyższej półki, czyli Xperia Z3+/Z4, ale trudno nazwać go udanym urządzeniem. Z tego też powodu Sony zaprezentuje za parę dni nową generację „zetki”. Niestety lub stety nie możemy oczekiwać jakichkolwiek większych zmian w wyglądzie telefonu – zdecydowanie nadszedł czas na odmłodzenie stylistyki OmniBalance.

Co ciekawe, sporym modernizacjom uległ aparat główny. W nowym modelu znajdziemy matrycę o wielkości 1/2,3 cala i rozdzielczości 23 Mpix, a układ optyczny będzie się składał z 6 soczewek. Reszta specyfikacja nadal nie została potwierdzona. Wszystko wskazuje na obecność Snapdragona 810, 3 lub 4 GB RAM, kamerki przedniej 8 Mpix, a także baterii o pojemności aż 4500 mAh. Czy te informacje są prawdziwe, okaże się już drugiego września.

Xperia-Z5-Press_3-640x451

LG G4 Pro

LG G4 Pro będzie smartfonem z najwyższej półki. Już jakiś czas temu jeden z pracowników koreańskiej firmy zapowiedział wprowadzenie nowego flagowca w czwartym kwartale tego roku. Powoli dowiadujemy się coraz więcej na temat tego nadchodzącego high-enda ze Snapdragonem 810 „pod maską”.

Z uwagi, że będziemy mieć do czynienia z wersją Pro, która u LG oznacza mocarne phablety, G4 Pro zostanie wyposażony w 5,8-calowy ekran QHD IPS. Nie zabraknie także 4 GB RAM. Co ciekawsze, pojawiły się wieści, jakoby ten smartfon miał otrzymać podwójny aparat – moim zdaniem zdecydowanie by go to wyróżniło z tłumu innych flagowców.


Na koniec warto wspomnieć, że trwają testy Samsunga Galaxy Note 5 w wersji europejskiej SM-N920F. Jednak na jego premierę na Starym Kontynencie musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy, o ile w ogóle do niej ostatecznie dojdzie. Jedynym zaskoczeniem może być fakt, że testowy model był wyposażony w „tylko” 3 GB RAM.

źródło: inews24 przez Phone ArenaXperiaBlog przez Android Authority; Geekbench przez Techno Buffalo, Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona