Wiele wskazuje na to, że Amazon też chce mieć swój 12-calowy tablet

W poniedziałek w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa Amazonu, który… dał znać, że pamięta o polskim rynku, ale na razie nie zamierza rozszerzać swojej działalności na ten rejon (a szkoda…). I podczas gdy w stolicy naszego kraju prezentowane były tablety z aktualnej oferty firmy (Kindle Fire), wiele wskazuje na to, że Amazon pracuje nad kolejnymi produktami. Wśród nich ma być 12-calowy model.

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat zbiżających się premier dużych tabletów od największych graczy mobilnego rynku. Nie od dziś wiemy, że Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek 12,9-calowego iPada Pro, z kolei Samsung ma w planach debiut 12-calowego tabletu z Windowsem oraz 18,4-calowego z Androidem. Do tego grona ma dołączyć Amazon.

Tak przynajmniej wynika z najnowszych informacji, do których dotarł Digitimes. Według źródła Amazon ma zamawiać 100 tysięcy paneli do swojego produktu miesięcznie, co oznacza, że dostępność nadchodzącej nowości może być ograniczona, a samo urządzenie badaniem rynku i sprawdzianem czy użytkownicy będą zainteresowani większym tabletem.

Mówi się, że nadchodzący tablet wchodzący w skład serii Kindle Fire ma oferować „high-endowe parametry”, ale szczegółów na ten temat póki co brak.

źródło: tabletmonkeys, digitimes

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona