Ważne

Niespodziewana premiera od LG: G Pad II 10.1 z dobrymi parametrami

Targi IFA 2015 tuż za rogiem – ich start zaplanowany jest na pierwsze dni września. Okazuje się, że nie wszyscy producenci czekają ze swoimi produktami do tego wydarzenia, najprawdopodobniej dlatego, by ich produkty nie zginęły w gąszczu całego mnóstwa prezentowanych tam nowości. Dziś premierą tabletu zaskoczyło nas LG. W dodatku jego parametry są nie byle jakie, co jest tym bardziej zaskakujące. Pozytywnie oczywiście.

LG zapowiedziało dziś tablet o nazwie G Pad II 10.1, który jest większym bratem zaprezentowanego w ciągu ostatnich dwóch tygodni modelu G Pad II 8.0. O ile jednak drugi z produktów póki co skierowany jest na lokalny (tj. koreański) rynek, tak pierwszy (większy) będzie można kupić również w innych krajach świata – ma zadebiutować również w Europie. Co więcej, G Pad II 10.1 jest ciekawszy pod chyba każdym względem.

LG G Pad II 10.1 oferuje przede wszystkim 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, co nie wygląda źle, biorąc pod uwagę, że standardem dla tej przekątnej wciąż jest 1280 x 800. Za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2GHz przy współpracy z 2GB pamięci operacyjnej RAM i Androida 5.1.1 Lollipop. Takie połączenie, wraz z akumulatorem o pojemności 7400 mAh, powinno przełożyć się na długi czas pracy urządzenia. Nie jest to największe ogniwo zastosowane kiedykolwiek w 10,1-calowym tablecie (np. Galaxy Tab Pro 10.1 miał 8220 mAh), ale wciąż z rozsądną rozdzielczością i stosunkowo energooszczędną jednostką centralną powinno osiągać co najmniej zadowalające wyniki czasu działania.

Wśród pozostałych najważniejszych komponentów trzeba wymienić 16GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki slotowi microSD, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi (802.11 a/b/g/n/ac), aGPS, port microUSB i 3.5 mm jack audio. Nawiązując jeszcze do oprogramowania, warto wspomnieć, że znajdziemy tu przede wszystkim tryb wielu okien, tryb czytania, Quick Memo+ oraz preinstalowane aplikacje Microsoftu z 100GB przestrzeni w OneDrive. Tablet został zamknięty w obudowie o wymiarach 254,3 x 161,1 x 7,8 mm i waży 489 g.

W sprzedaży dostępne będą dwa warianty tabletu, z LTE oraz z samym WiFi. Niestety, ich ceny nie zostały ujawnione, podobnie jak data wejścia do sprzedaży. Spodziewam się, że informacje te zostaną podane do wiadomości w okolicach wspomnianych berlińskich targów.

LG-G-Pad-II-10.1_2

Za sukces sprzedażowy każdego urządzenia odpowiedzialny jest głównie stosunek ceny do oferowanych możliwości i parametrów oraz… marketing. LG przyzwyczaiło nas w ostatnim czasie do raczej średniopółkowych produktów z tego segmentu (cała rodzina G Pad: 7.0, 8.0 i 10.1), przez co tym bardziej jestem ciekawa, jak tabletowa nowość LG poradzi sobie na tym ostatnio bardzo wymagającym rynku.

źródło: AndroidPolice

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona