Ważne

Sony prezentuje ładniejszą i bardziej zaawansowaną opaskę: SmartBand 2

Choć Sony w ostatnim czasie na rynku mobilnym nie wiedzie się najlepiej, nie zamierza się poddawać. Wiemy już, że w szeregach firmy trwają prace nad Xperią Z5, która wreszcie pod względem wzornictwa ma się różnić od poprzednich generacji flagowców japońskiego koncernu. Tymczasem dość niespodziewanie producent zaprezentował swoją ubieralną nowość – drugą generację inteligentnej opaski SmartBand.

SmartBand 2, bo taką właśnie nazwę przyjął ten produkt, na pierwszy rzut oka prezentuje się dużo lepiej niż poprzednik. Oprócz zmian wizualnych widać również, że Sony postawiło na większe zaawansowanie technologiczne opaski – znajdziemy tu bowiem czujnik tętna, którego na próżno szukać w pierwszym SmartBandzie. Wedle zapowiedzi monitorowanie za jego pomocą zmienności rytmu serca i poziomu tętna ma pozwolić na “wiarygodny wgląd we własną kondycję, samopoczucie oraz ocenę poziomu stresu”.

Z tym większym zainteresowaniem patrzę na słowa Kaz Tajima z Sony Mobile, który stwierdził, że firma „postawiła sobie za cel stworzenie najbardziej zaawansowanego urządzenia w tym segmencie rynku. SmartBand 2 jest w stanie, przy pomocy aplikacji Lifelog, dostarczyć oraz zinterpretować dane biometryczne użytkownika”. Ja jednak podchodzę do tego z dystansem, bowiem jak pokazuje doświadczenie, czujniki w opaskach i zegarkach wciąż niestety pozostawiają wiele do życzenia. Mimo wszystko jednak ciekawie zapowiada się to, że SmartBand 2 automatycznie śledzi aktywność użytkownika przy jednoczesnym mapowaniu czynności serca, co będziemy mogli śledzić w aplikacji Lifelog.

Oprócz monitorowania naszej aktywności opaska będzie powiadamiała o połączeniach przychodzących, wiadomościach, e-mailach i danych z portali społecznościowych (na pewno z Twittera) za pomocą wibracji i systemu wykorzystującego diody LED. Czyli podobnie, jak w poprzedniej generacji, także i tutaj nie uświadczymy wyświetlacza (ten znajdziemy w SmartBand Talk). Co więcej, ma również funkcję inteligentnego alarmu mającego wybudzić nas w odpowiedniej fazie snu oraz automatyczne wykrywanie snu.

Co ważne, SmartBand 2 jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat lub nowszej oraz iOS – od 8.2 wzwyż. Bateria ma pozwolić na dwa dni pracy, natomiast ładowanie (przez microUSB) ma trwać około godzinę.

Opaska Sony SmartBand 2 zadebiutuje na rynku już niedługo, bo we wrześniu, w cenie wynoszącej 499 złotych. Jest wodoodporna, spełnia normę IP68. Dostępne będą różnokolorowe, silikonowe opaski: białe i czarne, natomiast wkrótce po premierze również różowe i indygo.

źródło: informacja prasowa Sony

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Obracany aparat w Honor 7i stał się rzeczywistością

Obrotowy aparat 13 Mpix, ekran 5,2" Full HD i Snapdragon 616 z 3 GB RAM

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona