Ważne

Krótko: MIT i Samsung pracują nad bateriami o żywotności zwiększonej o 20-30 procent

Jedną z najczęściej wspominanych wad urządzeń mobilnych jest czas pracy, który trudno uznać za zadowalający. Dlatego też wiele firm prowadzi zaawansowane badania nad rozwojem nowej generacji ogniw. Dotychczas większość projektów nie ujrzała światła dziennego, ale jest nadzieja, że efekty współpracy Instytutu Technologicznego w Massachusetts z Samsungiem zagoszczą w smartfonach czy tabletach w niedalekiej przyszłości.

Badania Instytutu Technologicznego w Massachusetts oraz koreańskiego producenta pokazały, że zastosowanie elektrolitu w stanie stałym zapewnia znacznie dłuższą żywotność i większą pojemność baterii. Poza tym możliwość przegrzania się lub nawet pożaru ogniwa litowego drastycznie spada.

(…) almost a perfect battery, solving most of the remaining issues.

Gerbrand Ceder

Takie rozwiązanie oznacza również, że pojemność takiej baterii będzie o 20-30 % większa od konwencjonalnego akumulatora o identycznych wymiarach. W dodatku istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce urządzenia mobilne Samsunga będą przez nie zasilane. Cóż, zobaczymy, jak będzie to działać w praktyce. I ile przyjdzie nam czekać na wdrożenie ich do pierwszych urządzeń.

źródło: MIT przez Fone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona