Ważne

Panasonic zaprezentował dwa phablety z dual SIM i Androidem 5.1

Panasonic to jedna z tych firm zajmujących się elektroniką użytkową, którą zna prawie każdy z nas. Jednak mało osób wie, o tym, że japoński producent produkuje również smartfony. Tymczasem świeżo zostały zaprezentowane dwa nowe phablety. Na pewno nie charakteryzują się wyśrubowanymi specyfikacjami, za to nie kosztują zbyt wiele, a oferują dual SIM, łączność LTE i mają preinstalowanego Androida 5.1 Lollipop.

Pierwsza z nowości to Panasonic Eluga I2. Została wyposażona w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD, a moc obliczeniową dostarcza czterordzeniowy procesor 1 GHz. Na pokładzie tego urządzenia znajdziemy również 1 GB RAM, baterię o przeciętnej pojemności 2000 mAh, skromną pamięć wbudowaną 8 GB z możliwością rozbudowy oraz aparaty 8 i 2 Mpix. To wszystko zostało umieszczone w obudowie o grubości 8,8 mm i masie 135 g.

Aktualnie Eluga I2 jest dostępna wyłącznie w Indiach w cenie wynoszącej około 185 dolarów. Wiemy także, że pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, szarej oraz złotej.

Drugi zaprezentowany smartfon to Panasonic Eluga L2. W przeciwieństwie niższego modelu, zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 5,5 cali, niestety również o rozdzielczości HD. Za sprawną pracę odpowiada czterordzeniowy Snapdragon (400 lub 410), wspomagany przez zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej.

Na nasze pliki mamy 8 GB, ale w każdej chwili możemy rozbudować pamięć wbudowaną za pomocą kart microSD. Fotografie wykonamy aparatami 8 oraz 2 Mpix. Japońska propozycja jest zasilana przez ogniwo 2500 mAh, która znalazła swoje miejsce w obudowie ważącej dokładnie 158 g i mającej grubość 8,6 mm.

Eluga L2 także pojawi się na start tylko w Indiach. Do wyboru będą dwa kolory: piaskowy oraz czarny, a za smartfon przyjdzie zapłacić około 222 dolary. Zważywszy na specyfikację, w sumie dobrze, że Panasonic nie rozbudowuje w naszym kraje swojej palety inteligentnych telefonów.

Panasonic-Eluga-L2 (1)

Na pewno nowości, ze względu na dual SIM, wsparcie dla LTE i najnowszą wersję Androida, będą mogły być popularne na indyjskim rynku. Zresztą to właśnie z myślą o tym kraju coraz więcej producentów tworzy swoje smartfony – za kilka lat Indie przegonią Chiny pod względem liczby sprzedanych urządzeń mobilnych.

Chcielibyście zobaczyć nowe Elugi w Polsce?

źródło: Phone Radar przez GSM Arena

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Testujemy Huawei P8 Lite - bardzo interesujący model ze średniej półki

Ekran 5" HD, Kirin 620, aparaty 13 i 5 Mpix, dual SIM oraz EMUI 3.1

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona