Ważne

Sprzedaż smartfonów na świecie w Q2 2015 przekroczyła 300 milionów sztuk

Wartość rynku wyniosła 92,4 miliarda dolarów, a sprzedaż dokładnie 302,1 miliona smartfonów

Rynek smartfonów powoli się nasyca w niektórych regionach świata, ale nadal sprzedaż urządzeń z tego segmentu rośnie. Według dokładnych statystyk GfK w drugim kwartale 2015 roku wzrost ten wyniósł 5 procent w skali światowej względem porównywalnego okresu w ubiegłym roku. Który kraj ma szansę stać się najważniejszym polem walki dla producentów? Gdzie ludzie nabywają coraz mniej telefonów?

Zacznijmy od tego, że wartość rynku smartfonów wzrosła o 8 procent, przy czym sama sprzedaż powiększyła się o 5 procent. Co ciekawe, telefony z ekranami o przekątnej 5 i więcej cali zdobyły blisko połowę rynku – w samych Chinach stanowią aż 63 procent sprzedanych urządzeń.

Także modele, obsługujące łączność LTE, stały się znacznie popularniejsze – ich udział wynosi już 58 procent i nadal wzrasta. Może jedynie zdziwić fakt, że w Chinach sprzedało się mniej smartfonów niż rok temu, ale oczywiście Państwo Środka dalej prowadzi w zestawieniu, a flagowe modele są tam coraz chętniej nabywane.

Analitycy uważają jednak, że wkrótce Indie zostaną liderem rynku. Z tego powodu producenci tworzą wiele propozycji właśnie z myślą o mieszkańcach tego kraju – najbardziej poszukiwane są modele za mniej niż 100 dolarów. Spore wzrosty sprzedaży można zauważyć na Bliskim Wschodzie i Afryce, aczkolwiek tamtejsi klienci także rozglądają się głównie za budżetowymi propozycjami.

 sprzedaz-smartfonow-q2-2015

Przez drugi kwartał bieżącego roku sprzedano 302,1 miliona smartfonów na całym świecie. Wynik robi wrażenie, szczególnie, że wartość rynku osiągnęła poziom 92,4 miliarda dolarów i wszystko wskazuje na to, że firmy postarają się jeszcze bardziej poprawić ten rezultat. Jestem ciekaw, kiedy nastąpi spowolnienie tego segmentu. Cóż, na razie taka sytuacja spotkała rynek tabletów.

źródło: GfK przez PR Newswire, Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona