Ważne

Blackberry planuje smartfony z Androidem

Blackberry ma ostatnio spore problemy. Nie dość, że nie osiągają oczekiwanych zysków, to jeszcze nie mają szans, aby odzyskać trzecie miejsce pośród systemów mobilnych. Poprawę sytuacji może przynieść prezentacja nowych “jeżynek”… z Androidem. Nad jakimi nowościami pracują Kanadyjczycy?

Najciekawszą nowością będzie niewątpliwie model o nazwie Venice. Jest to smartfon, który CEO koncernu, John Chen, pokazał podczas tegorocznych targów MWC 2015. Co ciekawe, posiada wysuwaną klawiaturę. Obecnie takie rozwiązanie jest wręcz niespotykane – prawie wszyscy producenci porzucili fizyczną QWERTY na rzecz jej wirtualnego odpowiednika.

W dodatku może posiadać zakrzywiony z obu stron wyświetlacz 5,4″ – rozwiązanie doskonale znane z Galaxy S6 Edge. Gdyby rzeczywiście Blackberry zdecydowało się na taki nietypowy ekran QHD, to jego produkcją zająłby się właśnie Samsung. W końcu są już partnerami.

Reszta specyfikacja nadal stoi pod znakiem zapytania. Na pewno nowa “jeżynka” otrzyma procesor Qualcomma, zapewne Snapdragon 808, który w połączeniu z 3 GB RAM zapewniłby wyśmienitą płynność. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście w finalnym urządzeniu ujrzymy aparat główny 18 Mpix oraz kamerkę przednią 5 Mpix. W sumie takie parametry pozwoliłyby na nawiązanie równej rywalizacji z innymi high-endami z Androidem. Z drugiej strony możliwe, że Venice będzie dostępny w dwóch wersjach: z zielonym robocikiem lub z Blackberry OS.

Blackberry Passport Android

Prawdziwą lawinę plotek wywołało powyższe zdjęcie, na którym widać Blackberry Passport z Androidem Lollipop. Myślę, że pod koniec trzeciego kwartału sytuacja stanie się już klarowna i poznamy plany Kanadyjczyków na najbliższe lata.

Bylibyście zainteresowani “jeżynką” z Androidem?

źródło: Ubergizmo; @WhiteSharkIT (Twitter) przez Android Community

Komentarze

 • kamil

  Jestem jak najbardziej za. Wiem ze dla fanów bb będzie to jak bmw z przednim napędem jednak otworzy drzwi na potencjalnie wiekszy rynek i zyski. Dla stałych klientow powinni wypuszczac ze dwa modele z systemem bb.

  • ktoś

   Większej głupoty nie słyszałem… Gdzie niby bb się wciśnie z swoja oferta opanowana przez Samsung LG itd. już lepszym pomysłem było by zainwestowanie w Windows Phone gdzie jest mala konkurencja i np wyprodukowanie telefonów wytrzymałych (IP67) z kafelkami to by było coś.

   • kamil

    Tylko wp nikt nie chce. Sam mam tablet z windowsem i stwierdzam ze nastepny będzie z android albo i os. Mihau by kupil taki Smartphone i ja także. Uwazam ze bb to marka która może powalczyć nie tylko z Samsung ale także Apple. Microsoft także miał pozycje niby nie do tkniecia a dziś ile znaczy? Nic Nie jest wieczne.

 • Mihau

  Takiego smartfona z wysuwaną klawiaturą jak na pierwszym zdjęciu to bym nawet chętnie kupił.

 • Artur Węgliński

  Szkoda że BB tak słabo przędzie, ich system w Z10 czy Z30 naprawdę spisuje się doskonale. Gdyby były w polskich sieciach ich telefony na pewno zdobyły by popularność.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona