iPad Mini 4 wyróżni się obudową o grubości zaledwie 6,1 mm

Apple radzi sobie na rynku smartfonów wyśmienicie, jednak segment tabletów nie jest dla Kalifornijczyków równie łatwy i przyjemny. Ostatnie kwartały oznaczały spadki sprzedaży iPadów. Mimo tego na pewno poznamy nowe modele z tej serii – możemy być pewni, że w tym roku pojawi się Mini 4, a być może również Air 3 i Pro. Ich premiery miałyby odbyć się w czwartym kwartale tego roku.

W sieci pojawił się film, który ilustruje model iPada Mini 4 w 3D CAD. Cóż, na podstawie tego możemy być przekonani, że w Cupertino nie są szykowane jakiekolwiek, nawet najmniejsze, zmiany w wyglądzie. Poza tym poznaliśmy szczegółowe wymiary. Prezentują się one następująco: 203,2 x 134,8 x 6,13 mm, a w przypadku poprzednika wyglądały tak: 200 x 134,7 x 7,5 mm.

Podobno podzespoły zostaną przeniesione wprost z Aira 2. Cóż, iPad Mini 4 z 7,9-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, 2 GB pamięci operacyjnej oraz układem Apple A8X byłby całkiem ciekawą propozycją z najwyższej półki, szczególnie dla osób szukających tabletu o proporcjach 4:3. Aczkolwiek tutaj bardzo groźnym rywalem byłby Samsung Galaxy Tab S2 8.0 o smuklejszej obudowie i wyświetlaczu Super AMOLED.

Apple liczy, że taki odświeżony iPad Mini poprawiłby wyniki sprzedaży. Myślę, że w duecie z 12,9-calową wersją Pro mogłyby być jednymi z najchętniej wybieranych urządzeń. Nie bez znaczenia okazałoby się wprowadzenie ich do sklepów tuż przed przedświąteczną gorączką zakupów.

źródło: @OnLeaks

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Recenzja Sony Xperia Z3+

Niezły telefon skazany na Snapdragona 810

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona