Wiko VIEW

iPad Mini 4 i Air 3 mają zadebiutować pod koniec roku

Ostatnie miesiące dobitnie pokazały, że rynek tabletów osiągnął już swoje maksymalne rozmiary i trudno będzie jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż tego typu urządzeń. Przez to część firm planuje rezygnację z tego segmentu. Apple natomiast pracuje nad nowymi iPadami, spośród których najlepiej zapowiada się wersja Pro z ekranem 12,9 cala, ale Amerykanie szykują także inne nowości na koniec roku.

Zacznijmy od samej daty prezentacji iPada Mini 4 i możliwe, że także Air 3, chociaż wciąż firma z Cupertino nie jest do końca przekonana, czy warto wprowadzać go na rynek. Poprzedni iPad Air nadal charakteryzuje się dobrymi parametrami, które są wystarczające dla większości nabywców. Konferencja, o której wspomniałem, miałaby odbyć się w ostatnim kwartale 2015 roku.

Według raportu z Japonii, Kalifornijczycy zamierzają wprowadzić swoje nowe tablety w okresie przedświątecznych zakupów, który jest jednym z najbardziej owocnych okresów dla firm z branży IT. Możliwe, że pozwoliłoby to zwiększyć trochę zyski z tego segmentu. Cóż, Apple jest wręcz zakładnikiem jednego produktu, czyli iPhone’a, który zapewnia największe przychody z całej gamy produktów. Lepsza sprzedaż iPada byłaby bardzo mile widziana.

Odnośnie jednego z premierowych urządzeń, czyli iPada Mini 4, wiemy całkiem sporo. Ma być pomniejszoną wersję drugiej generacji Aira. Ekran dalej będzie mieć przekątną 7,9 cala i rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli. Grubość ma wynosić 6,1 mm, z tyłu obudowy ma się znaleźć aparat 8 Mpix, a moc obliczeniową ma zapewnić jeden z nowszych układów Apple. Liczę także na obecność 2 GB RAM.

Zobaczymy, czy firma z Cupertino zdoła czymś zaskoczyć potencjalnych klientów. Jeżeli to jej się nie powiedzie, segment tabletów stanie się dla nich mało ważnym bastionem walki z innymi producentami.

źródło: BGR przez Tablet-News

Komentarze

  • Avi

    Liczę, że Mini 4 będzie jednak w jakiś sposób różnić się od poprzednich wersji, bo różnicy między Mini 3, a Mini 2 nie ma praktycznie żadnej.

  • AS

    Jeśli Apple poważnie myśli o Air 3, to ten już byłby kierowany do produkcji. Czas na zaprojektowanie nowego urządzenia nie jest wcale taki krótki. Możliwe jednak, ze biorąc pod uwagę porażkę, jaką była prezentacja iPada Mini 3, który tak naprawdę był iPadem Mini 2 z przyciskiem Touch ID, Apple mógł dojść do wniosku, że skoro Air 3 nie byłby jakoś lepszy od Air 2, to lepiej zamiast tego doszlusować parametrami Mini do większego brata i tym samym podtrzymać jego żywot. Po prostu tendencja spadkowa sprzedaży tabletów prowadzi do wniosku, ze nawet wprowadzenie lepszego modelu niewiele zmieni. Air 2 był sporym skokiem naprzód w porównaniu do świetnego Air. A i tak iPhone’y wyssały potencjalny rynek zbytu.

  • Deja Sebastian

    Powinni zrobić ipada pro z osx nie ios

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona