Ważne
Wiko VIEW

Asus stawia na długi czas pracy – Zenfone Max z akumulatorem 5000 mAh niespodziewanie zaprezentowany

Pod koniec lipca Asus zapowiedział na dziś (tj. 6 sierpnia) dość dużą konferencję w stolicy Indii. Poznaliśmy tam między innymi Asusa Zenfone 2 Deluxe oraz Asusa Zenfone 2 Selfie, o których więcej możecie przeczytać w tym wpisie. Niespodziewanie światło dzienne ujrzała też inna nowość, pokuszę się o stwierdzenie, że nawet bardziej interesująca od pozostałych – Asus Zenfone Max.

Asus Zenfone 2 oraz wszystkie modele pochodne oferują akumulator o pojemności 3000 mAh, która przekłada się na stosunkowo krótki czas pracy urządzenia. W Zenfone Max tajwański koncern zdecydował się umieścić ogniwo o pojemności 5000 mAh, które powinno spowodować, że czas pracy produktu ulegnie znacznemu wydłużeniu.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, Zenfone Max został wyposażony w ekran o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości prawdopodobnie Full HD – 1920 x 1080 pikseli lub HD – 1280 x 720 pikseli. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 13 Mpix (f/2.0, laserowy autofokus, podwójna dioda doświetlająca) i kamerki 5 Mpix, natomiast za działanie całości odpowiada Snapdragon 410 z 2GB RAM i Android Lollipop z nakładką ZenUI. Nie obeszło się również bez dual SIM.

Asus Zenfone Max ma trafić do sprzedaży dopiero w październiku, natomiast jego cena nie została ujawniona. Moim zdaniem Asus znów zaskoczył, a sądząc po polityce cenowej możemy się spodziewać, że i Zenfone Max będzie wyceniony po prostu rozsądnie.

źródło: Engadget

Komentarze

 • Michał

  Snapdragon 410 i Full HD? Really?

  • Andrzej

   dlaczego nie?

   • Michał

    Bo bardzo kiepko widzę Adreno 306 w tej rozdziałce. Coś mi się wydaje że będzie to raczej 1280×720 i byłoby ok. Miałem Huawei’a G7 na 410, HD + 2GB RAM i chodziło toto całkiem całkiem. Przy baterii 3000 mAh potrafił dobić do 10 godzin włączonego ekranu. Naprawdę ciężko było go “zajeździć” w jeden dzień. Tutaj może być rewelacja.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona