LG nie zamierza rezygnować z zakrzywionego projektu – G Flex 3 nadchodzi

Koreańscy producenci w ostatnich miesiącach postawili na zakrzywienie smartfonów. W Samsungach jest mowa o ekranie zachodzącym na jedną (Galaxy Note Edge) lub dwie krawędzie boczne (Galaxy S6 Edge), w LG – o wygiętym ekranie, dzięki któremu całość obudowy tworzy „łódkę” idealnie leżącą w dłoni i sprzyjającą rozmowom telefonicznym (zarówno mikrofon, jak i głośnik, są dzięki temu bliżej twarzy). Obaj producenci nie zamierzają porzucić swoich projektów. Samsung już wkrótce zaprezentuje Galaxy S6 Edge Plus, natomiast LG, kilka miesięcy później, nową generację modelu G Flex.

Z najnowszych informacji wynika, że LG G Flex 3 ma zadebiutować w marcu 2016 roku. Termin premiery nie jest przypadkowy – wszystko przez to, by w nowym flagowcu koreański koncern mógł na spokojnie zastosować nadchodzącą nowość od Qualcomma, czyli procesor Snapdragon 820, który ma być wspierany przez 4GB RAM.

Jeśli chodzi o przekątną matrycy, wiele wskazuje na to, że LG wróci do pomysłu z pierwszej generacji – ma być bowiem 6-calowy (rozdzielczość 2K), a warto wspomnieć, że G Flex 2 oferuje ekran o pół cala mniejszy.

G Flex 3 ma zaoferować aparat 20,7 Mpix i kamerkę 8 Mpix, co będzie sporym przeskokiem względem aktualnej generacji – odpowiednio: 13 Mpix i 2 Mpix. Do tego mamy otrzymać 32GB pamięci z możliwością rozbudowy przez slot kart microSD, skaner linii papilarnych oraz akumulator o pojemności 3500 mAh.

Marcowa premiera sugeruje, że G Flex 3 zadebiutuje tuż po targach MWC 2016 w Barcelonie. Póki co jednak powyższe spekulacje trzeba traktować z przymrużeniem oka.

źródło: PocketnowMobilePicker

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona