Ważne

iPad Mini 4 może okazać się mniejszą i trochę lepszą wersją iPada Air 2

Nie wiem jak Was, ale mnie zdecydowanie denerwuje ta nuda na rynku tabletów. Ja rozumiem, że sprzedaż tych urządzeń spada, ale to tym bardziej powinno zachęcić producentów do tego, aby wypuszczali na rynek coś nowego, innowacyjnego, co skutecznie przyciągnie klientów do sklepów.

Tak się jednak nie dzieje, co potwierdzają właśnie kolejne wieści od Apple. Po tym, jak dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie nie zaprezentuje nowej odsłony iPada Air w tym roku, okazuje się, że zrobi kolejny krok do tyłu i z iPada Mini 4 zrobi mniejszą wersję iPada Air 2.

Pewnie niektórzy z Was stwierdzą, że to i tak duża zmiana od czasów iPada Mini 2 (bo iPad Mini 3 tak naprawdę niewiele się od niego różnił) i że taka specyfikacja może wyglądać całkiem atrakcyjnie w oczach klientów. Tak, ale tylko jeśli plotki o nowym procesorze i 2 GB pamięci RAM okażą się prawdziwe.

Nie wiem, jak Wy, ale tylko wtedy mógłbym zastanowić się nad zakupem iPada Mini 4. Inaczej dostaniemy po prostu identyczny produkt, tylko w trochę mniejszej obudowie. Jestem bardzo ciekawy, co stoi za decyzją Apple. Desperacja? Brak pomysłów? Nie mam pojęcia.

Źródło: Tablet News

Komentarze

 • Raul

  Kasa misiu, kasa. Sprzeda się, choć mam nadzieję, że gorzej niż przewidują :)

 • Łojek Krzysztof

  A ten ipad pro ? Też cicho.

 • olo

  Najwyższą marże Apple ma na iPhonie. Jest ona tak wysoka że wręcz….bandycka. Wystarczy prosta kalkulacja – iPad Mini 16 GB z LTE to od strony elektronicznej …gigantyczny iPhone. Niczym się nie różnią – może poza tym że iPhone ma ciut lepszą kamerę za to iPad operuje na rozdzielczości 3K. Ostatecznie jest remis. Pamietać trzeba jednak o tym że iPad jest większy, ma większą baterię przez co jest droższy w produkcji. I co ? I w sklepie taki tablecik możemy kupić za 1700zł BRUTTO Tymczasem podstawowy iPhone kosztuje 3100zł.

  • Mamrot

   A czy ktoś to ukrywał? Samo Apple często chwali się swoją marżą. Toś Pan odkrycia dokonał, a zgrzałeś się chyba niemiłosiernie podczas tego wywodu bo z wypowiedzi aż bije niesłychane przejęcie i wczucie w rolę odkrywcy nowego.

 • mmCK

  …takie moje odmęty szalaństwa :)
  iPad mini 4 — A9X – Ram 2GB – slot microSD – tuner DVB-T
  …i jak Wam się to widzi?? :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona