Ważne

Rozpoczęły się beta testy Microsoft Arrow Launcher

Microsoft przygotował już na Androida wersję beta Cortany (nieoficjalnie można ją pobrać). Teraz przyszedł czas na rozpoczęcie testów nowej aplikacji z Redmond dla urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu od Google. Jest to nakładka Arrow Launcher. Czy warto się nią zainteresować?

Jeżeli jesteście zainteresować testowaniem Arrow Launchera musicie dostać odpowiednie zaproszenie, chociaż nawet bez niego możecie pobrać aplikację. Jednak przejdźmy już zatem do omówienia jej funkcjonalności. Przede wszystkim ekran główny składa się z trzech stron, nie ma możliwości zmiany ich położenia, ani liczby. Pierwszy pulpit to zakładka „Ludzie”. Wyświetlają się tu wszystkie kontakty zapisane w telefonie, e-maile czy nasi znajomi z portali społecznościowych.

Strona startowa to lista aplikacji. Na pierwszym planie zawsze widzimy programy, które niedawno zainstalowaliśmy, a także te najczęściej przez nas używane. Całkiem praktyczne. Natomiast ostatnia zakładka pokazuje wszystkie notatki oraz przypomnienia z kalendarza. Podobnego rozwiązania próżno szukać w konkurencyjnych launcherach, więc za to plus dla Microsoftu. Oczywiście na samym dole ekranu pozostaje zawsze widoczny dock. Tutaj nic nie zmieniło się względem „czystego” Androida – możemy łatwo zmieniać ikony programy.

Nie zabrakło także funkcji, w której przeciągniemy dock do góry, wyświetlą nam się skróty do ustawień, menu zmiany tapet oraz skrót do szybkiego przesłania opinii na temat launchera, a także najczęściej wybieranych kontaktów.

microsoft-arrow-launcher-beta-android-5

Niestety możliwości personalizacji nie są nadzwyczajne. Brakuje możliwości zmiany ikon, ich wyglądu czy rozmiaru, jedyną ciekawą nowością jest tapeta Bing, która zmienia się co określony czas. Cóż, są to wady do wybaczenia wersji beta. Zobaczymy, kiedy oficjalnie zadebiutuje Microsoft Arrow Launcher i jak będzie sprawował się po okresie testów.

APK Microsoft Arrow Launcher 1.0.15210.dev możecie pobrać stąd. Wymagana jest jedynie obecność Androida w wersji 4.0.3 lub nowszej.

źródło: Arrow Launcher Beta (Google+) przez Android Authority, Microsoft News (zdjęcia)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona