OnePlus 2 na dzień przed premierą zawodzi w benchmarku AnTuTu

Doskonale wiem, jak większość z Was jest “uczulona” na epatowanie wynikami z benchmarków. Osobiście również podchodzę do nich z rezerwą, ale trzeba im oddać to, że dają ogólny pogląd na możliwości testowanego urządzenia.

Ostatnio spore zawirowania przy okazji benchmarków przechodzi OnePlus 2, którego premiera już w poniedziałek 27 lipca. Podczas pierwszego testu osiągnął on wynik identyczny, jak OnePlus One. Winą wówczas obarczono świadomie osłabiony procesor Qualcomm Snapragon 810, aby uniknąć problemów z jego przegrzewaniem się. Na szczęście drugie podejście okazało się dużo pomyślniejsze dla OnePlus 2, kiedy to “wykręcił” 63 700 punktów w benchmarku AnTuTu.

Na nieszczęście dla OnePlus 2 przetestowano go ponownie i – jak zobaczycie na filmie – osiągnął wynik jeszcze gorszy, niż za pierwszym razem (dla niecierpliwych – 49 221 punktów).

Jeżeli jednak wytrwaliście tych blisko 5 minut i uważnie śledziliście materiał, to z pewnością zauważyliście w specyfikacji rozdzielczość FullHD (1920 x 1080) wyświetlacza i 16 GB pamięci na pliki użytkownika. “Kłóci” się to jednak z ostatnimi doniesieniami z TENAA, wg których OnePlus 2 ma dostać rozdzielczość QHD i dysk wewnętrzny o pojemności 32 GB.

Wnioski nasuwają się same: istnieje duże prawdopodobieństwo, że OnePlus tym razem wyprodukuje nie jeden, a dwa modele OnePlus 2. Trend ten od dawna widać u konkurencji, która obok flagowych modeli oferuje ich słabsze wersje (chociażby Samsung Galaxy S5 i S5 mini czy LG G3 i G3s). Dlaczego więc OnePlus nie miałby postąpić podobnie? Nie każdy chce mieć smartfon z ekranem 5,5 cala, duża część klienteli zadowoli się mniejszym “odpowiednikiem”. Chińczycy przymierzali się do takiego kroku już przy okazji OnePlus One i jego wariantu Mini, jednak wówczas plany pozostały niezrealizowane. Może więc tym razem uda się sfinalizować projekt?

Źródło: YouTube

Komentarze

  • Raul

    Qualcomm chyba rozdaje za bezcen 810 bo nie wierzę, że ktoś to kupuje za normalną cenę.

  • zetor

    Firmy kupują tanio 810, a telefony sprzedają w normalnej cenie. Tak na nas zarabiają…

  • pantin

    Ale wygląd to zjebali normalnie. Trzeba poczekać jeszcze chwilę co prawda, ale z takim wyglądem nie wróżę wielkiej popularności.

Przeczytaj następny wpis

Five Nights at Freddy's 4 już dostępne w Google Play

Czwarta i ostatnia odsłona horroru z animatronikami w roli głównej

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona