Microsoft sprzedał 100 milionów telefonów z Windows Phone

Ostatnie tygodnie obfitują w raporty dotyczące sprzedaży smartfonów różnych marek. Dowiedzieliśmy się już, że Xiaomi dostarczyło na rynek w pierwszej połowie 2015 roku 35 milionów swoich urządzeń, ZTE 26 milionów, a Huawei 48 milionów. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić, jak się prezentuje pod tym względem Microsoft.

Wszyscy wiemy, jak mały udział w rynku ma Windows Phone, a dalsze prognozy nadal nie wyglądają optymistycznie. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że Microsoft “zapomniał” o wypuszczaniu flagowców i praktycznie w całości skupił się na budżetowych modelach.

Ma to jednak też swoje dobre strony – z bogatego portfolio Nokii i Microsoftu każdy klient (nawet niezbyt zamożny) może wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie. Seria Lumia oferuje bowiem dużą gamę urządzeń “za kilka stówek”, których cena i jakość wzajemnie się uzupełniają.

Windows-phones-sales-q4-2010-to-q2-2015

Powyższy wykres prezentuje sprzedaż smartfonów z systemem Windows Phone od momentu jego premiery, czyli czwartego kwartału 2010 roku. Należy dodać, że uwzględnione zostały także telefony innych producentów, którzy zdecydowali się na współpracę z Microsoftem (m.in. Samsung, LG i HTC).

Chociaż wyniki sprzedaży urządzeń z okienkami na pokładzie wyglądają mizernie, na przykład przy zapowiedziach Huawei, który zamierza tylko w tym roku oddać w ręce klientów 100 milionów smartfonów, to nasuwa się pewien bardzo ważny wniosek: tezy twierdzące, że nikt nie kupuje telefonów z Windows Phone nie mają wiele wspólnego z prawdą. I chociaż naprawdę dużo można zarzucić temu systemowi (żeby nie było – nie przeczę, że ma on również wiele zalet), to w połączeniu z atrakcyjną ceną i ciekawym designem potrafi “przekonać” do siebie liczne rzesze klientów. A to, że nie zarabia na siebie, to już inna bajka…

Źródło: WMPoweruser

Komentarze

 • Ja

  “Tezy twierdzące, że nikt nie kupuje telefonów z Windows Phone nie mają wiele wspólnego z prawdą” – powiadom o tym jak najszybciej Microsoft, bo oni chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jak dobrze idzie sprzedaż, i jeszcze nierozważnie uśmiercą ten kroczący od sukcesu do sukcesu system ;)

  A poważnie: Windows Phone zajął miejsce feature phonów, kupują go jako najtańszą opcję nieogarnięte technicznie kobiety i małomiasteczkowi fanboje Nokii. Jako system na smartphony WP poniósł sromotną klęskę i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, widzi to już nawet Microsoft. Osobiście daję WP rok, wariant optymistyczny to dwa. A całemu Microsoftowi 5-10. Wspomnicie moje słowa.

  • osram

   Nie wiesz o czym mówisz. Microsoft ma duż ostabilniejszy biznes niz Google, które sprzedaje reklamy czy Apple sprzedając sprzęt, który za kilka lat może zupełnie wypaść z użytku.

   A 100 milionów to już poważna baza użytkowników. Teraz tylko trzeba potrafić to wykorzystać.

  • Nylu

   malo ogarniety jest ty

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona