Ważne

LG G4 Beat – tańszy odpowiednik G4 ze słabszymi parametrami

G4 jest tegorocznym flagowcem koreańskiego koncernu. Nie myślcie jednak, że wszystkie kolejne modele z G4 w nazwie będą równie „wypasione”. Jakiś czas temu poznaliśmy LG G4c (5,7″ HD) i G4 Stylus, a dziś dołączył do niego LG G4 Beat (znany z przecieków jako G4s) z 5,2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD. LG G4 Beat z założenia ma być smartfonem, który oferuje najlepsze funkcje z flagowego G4, w niższej cenie, dzięki zastosowaniu nieco słabszych parametrów.

Zacznijmy od tego, że smartfon będzie dostępny w dwóch różnych wersjach. W krajach Ameryki Łacińskiej będzie go można kupić z aparatem 13 Mpix, natomiast w pozostałych częściach świata – z aparatem 8 Mpix z laserowym autofokusem – w obu z trybem manualnym. Oba warianty będą oferowały taką samą frontową kamerkę – 5 Mpix oraz identyczne pozostałe komponenty.

I tak, za działanie urządzenia odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 615 w połączniu z 1,5GB RAM i Androidem 5.1.1 Lollipop. Zaplecze komunikacyjne jest rozbudowane i zawiera NFC, LTE, GPS, Glonass, Bluetooth 4.1 oraz WiFi 802.11 b/g/n. Dane zapiszemy w pamięci, której jest 8GB (z możliwością rozszerzenia dzięki microSD), z kolei za czas działania odpowiedzialny jest niewymienny akumulator o pojemności 2300 mAh.

Całość została zamknięta w obudowie o wymiarach 142,7 x 72,6 x 9,85 mm i wadze 139 g. Do sprzedaży LG G4 Beat ma trafić jeszcze w tym miesiącu, aczkolwiek jego cena nie została ujawniona. Biorąc pod uwagę, że będzie go można kupić między innymi we Francji czy w Niemczech, jest szansa, że trafi również na polskie półki sklepowe.

źródło: Softpedia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona