Lollipop dla Samsunga Galaxy Tab S 8.4 WiFi dostępny w Polsce

Dokładnie kilka dni temu pojawił się Android Lollipop dla Samsunga Galaxy Tab S 8.4 w wersji z LTE (SM-T705). Pytaliście wtedy jak długo trzeba będzie czekać na aktualizację dla modelu z WiFi (SM-T700), której jak nie było widać, tak nie było. Do dziś. Okazuje się bowiem, że użytkownicy tego właśnie produktu wreszcie mogą się cieszyć z nowszej wersji oprogramowania.

Paczka waży 894MB i jest dostępna w trybie OTA, zatem bez konieczności podłączania tabletu do komputera. Aktualizacja, poza pomniejszymi poprawkami błędów i nowościami systemowymi, wprowadza przede wszystkim zmiany wizualne – zgodne z Material Design.

Jeśli jesteście posiadaczami Galaxy Tab S 8.4 WiFi weźcie swe tablety w dłoń i sprawdźcie dostępność aktualizacji. Jeśli tablet nie poinformował Was o niej automatycznie, spóbujcie wymusić ręcznie w ustawieniach – Lollipop już powinien tam na Was czekać.

Tym samym Galaxy Tab S 8.4 WiFi jest ostatnim tabletem Samsunga z najwyższej serii, zaktualizowanym do Lollipopa. Wcześniej aktualizacji doczekał się Galaxy Tab S 8.4 LTE, jak również Galaxy Tab S 10.5 LTE i WiFi.

Teraz czekamy na aktualizacje wcześniejszych modeli – w tym Galaxy Tab Pro i Galaxy Tab 4.

Dzięki Mariusz i Bartek!

Komentarze

 • Łukasz

  A T805 (Tab S 10) wczoraj dostał jakąś pomniejszą aktualizację trochę ponad 200MB. Możliwe, że działa teraz szybciej – 37900 w antutu zamiast ok. 36000 pkt.

 • Samir

  Pani Katarzyno, czy może się Pani podzielić spostrzeżeniami po pierwszych dniach pracy z samsungiem tab S już po aktualizacji sytemu? Jaki wpływ na urządzenia miało przejcie do “Lolipopa”? (szybkość działania ,długość pracy baterii)

  • Niestety nie mam takiej możliwości. Nie użytkuję Galaxy Tab S 8.4.

 • maciej_ct

  marzenie jedno: Tab S Google Edition
  z kat. nierealne – na szczęście jest xda

 • olo

  No to czekamy na wypowiedzi pierwszych śmiałków, którzy zdecydują się na upgrade – jak z baterią i wydajnością?
  Czy rootując urządzenie przed upgradem, po upgradzie root zostanie zachowany?

  • Pozdro

   Ja jestem tabletowym laikiem. Mogę napisać tyle, że upgrade poszedł bez problemów i wszystko działa . Nie odczuwam na teraz żadnej różnicy w działaniu, używając tablet do internetu, poczty itp. Nowa klawiatura na duży plus. Bateria bez większych różnic.

 • miki10

  Może wiecie kiedy pojawi się aktualizacja dla Samsunga Galaxy Note Pro 12.2 WiFi?? nie mogę się doczekać:)

 • Kamil Kościołek

  A ja używa Loliipop-a od kwietnia (wersja romu AUT) i nie narzekam, praca na baterii nawet do 7 godzin świecenia (przeglądanie neta na wifi, oglądanie filmów i trochę giercowania :-) ), jedyny problem jaki mam to podświetlenie klawiszy, które mimo wyłączenia w ustawieniach potrafią się świecić cały czas, jedyna na to rada to podświetlenie ich na 1,5 sek., ale może wersja XEO to rozwiąże.

 • Damian Zuchowicz

  Zaaktualizowałem swojego tab s 8.4 WIFI i od tego czasu co chwilę się resetuje i coś się dzieje z wyświetlaczem, zaraz przed zresetowaniem wyskakują dziwne poprzeczne kreski, czy komuś dzieje się coś podobnego?

  • Artur

   Miałem tak – dokładnie te same objawy. Nie jest to kwestia softu. U mnie się tak posypał po wizycie w Regenersis. Wymieniono mi baterię i tasiemki + wyświetlacz.

  • Jacek.P

   Musisz oddać do serwisu. Miałem tak samo, i zrobili mi to w Regeneris w ciągu jednego dnia.

 • Marcin

  Aktualizacja poszła gładko ale po aktualizacji mam problem z trybem dla dzieci
  najpierw nie mógł się zaktualizować program tryb dla dzieci a po dniu całkiem zniknął z systemu
  wie ktoś może jak przywrócić program na tablet?

 • Artur

  Generalnie, tablet po aktualizacji zaczął działać zauważalnie szybciej. Zdecydowanie rzadziej ścina animacje itd. Bateria w normie. Może to nie szybkość NOTE4 ale generalnie jest lepiej niż na KK.

  Ja zawsze robię (i zalecam) hard reset po tak dużej aktualizacji. Nigdy jeszcze nie miałem potem problemów…

  • majkeljot

   Nie mam problemów po aktualizacji, ale jestem ciekawy czy hard reset usuwa zainstalowane przeze mnie programy? Czego się bać, a czego nie?

   • Diabeł

    Hard reset usuwa wszystko co zostało zainstalowane przez użytkownika,czyli zdjęcia,filmy,muzykę oraz wszystkie programy i aplikacje.System po takim zabiegu będzie czysty tylko z aplikacjami ,które dał samsung.A poza tym nie masz czego się bać.Ja też tak robię po każdej aktualizacji nowej wersji androida,czy to na smartfonie czy na tablecie.Po za tym hard kasuje też wszystkie śmieci i inne rzeczy co potrafią zamulać działanie tabletu.Tak więc bez obaw majkeljot.

 • xxx

  Mam nadzieję iż nie pobiera się ani nie instaluje się automatycznie. Material design to najgłupsza zmiana interfejsu od czasu kafelek w windows. Jest okropny, wprowadza bezsensowną kolorystykę. Mój tab s jest piękny z ics-em i odinstalowałem już kilka aktualizacji dla programów wprowadzających tą tragiczną kolorystykę, chociażby w gmail, gdzie torturowano mnie krwistoczerwonym widgetem, który pasował do reszty jak pięść do nosa. W androidzie powinno się wprowadzić tematy takie jak były w symbianie. Chcesz mieć interfejs, którego elementy wyglądają jak w ics, proszę bardzo, nie musisz niczego reinstalować. Beznadziejna architektura androida zablokowała jakikolwiek postęp w tej dziedzinie, Jak ktoś chce mieć znowu szybko działający tablet, to niech go po prostu zrersetuje, uzyska to samo co po zainstalowaniu android 5.0.

 • Przemek

  U mnie bateria działa zdecydowanie dłużej, problem jest tylko taki, że czasami po przejściu do głównego ekranu przez przycisk Home tapeta się chwilę ładuje, a zamiast niej jest czarne tło. Czasami też klawiatura chwilę się zacina i wpisywane znaki wyskakują po sekundzie lub dwóch.

 • Robert

  U mnie aktualizacja działa bardzo sprawnie! Tablet przyspieszył, animacje są płynniejsze, całość działa przyjemnie :3

 • Jacek.P

  Musze przyznać przyznać, że tablet przyspieszył. Wyraźnie szybciej wzbudza i płynnie działa.No i świetna klawiatura!

 • Mateusz

  A u mnie zonk nie działa Youtube ani przeglądarki strony wczytują się bez końca.Macie poradę na ten problem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona