Ważne

Huawei rozpoczął publiczne beta testy Androida 5.1 Lollipop na Ascend P7

Zaprezentowany w zeszłym roku Huawei Ascend P7 był w moich oczach pierwszym naprawdę interesującym smartfonem w ofercie tej firmy. Świetne parametry techniczne i dobry design dopełniały się, a całość była oferowana za ludzkie pieniądze. Urządzenie debiutowało z Androidem 4.4 KitKat na pokładzie. Co z aktualizacją do Lollipopa?

Jak wiadomo nie od dziś, Huawei zapowiadał i potwierdzał, że Ascend P7, jako jeden z przedstawicieli smartfonów firmy (obok Mate 7, Mate 2 i G7) na pewno otrzyma nowszą wersję oprogramowania. Wciąż jednak pytaniem otwartym jest kiedy to nastąpi… Wiele wskazuje na to, że już szybciej niż później.

Jak się okazuje, Huawei rozpoczął otwarte beta testy Androida Lollipop (w wersji 5.1) z EMUI 3.1 na Ascend P7. Póki co z nową wersją Androida dla tego modelu mogą zapoznać się jego użytkownicy w Hiszpanii i we Włoszech. Każdy zainteresowany może zgłosić się do odpowiedniego oddziału Huawei i przetestować jeszcze nie finalną wersję oprogramowania.

To jednak daje nadzieję, że aktualizacja dla Huawei Ascend P7 do Androida 5.1 Lollipop z EMUI 3.1 zostanie udostępniona w ciągu najbliższych tygodni. Niestety, konkretów wciąż brak.

źródło: GSMArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona