Ważne

Huawei zapowiada aktualizację Ascend Mate 7, Mate 2, P7 i G7 do Androida 5.0 Lollipop

Osoby, które weszły w posiadanie jednego z zeszłorocznych smartfonów Huawei dotychczas mogły mieć wielkie wątpliwości co do otrzymania nowszej wersji systemu na swoje urządzenia. Dotychczas bowiem chiński koncern nie zdecydował się na ujawnienie żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Na szczęście dziś się to zmieniło, a wieści płynące od Huawei są bardzo dobre.

Okazuje się bowiem, że aktualizacja zostanie udostępniona, w różnych odstępach czasowych, dla czterech urządzeń. Na pierwszy plan pójdzie Ascend Mate 7, który Androida 5.0 Lollipop dostanie w maju. Kolejne dwa produkty, Mate 2 i P7, będą zaktualizowane w lipcu (ten pierwszy bezpośrednio z 4.3 Jelly Bean). Z kolei ostatni, G7, dostanie „Lizaka” dopiero we wrześniu.

Razem z Androidem 5.0 Lollipop najprawdopodobniej zostanie zaktualizowana nakładka systemowa do wersj Emotion UI 3.0.

Ruch Huawei co do akualizacji najważniejszych dla firmy produktów raczej nikogo nie powinien dziwić. Pytanie tylko co z pozostałymi urządzeniami, na temat których aktualnie brak jakichkolwiek informacji odnośnie nowszej wersji Androida. Mówi się jedynie, że mają otrzymać aktualizację „w późniejszym czasie”.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona