Ważne

Office dla smartfonów z Androidem dostępny w finalnej wersji

Office dla telefonów z Androida w wersji Preview pojawił się w Google Play w drugiej połowie maja. Przez ten czas Microsoft starał się udoskonalić swoje aplikacje w tym słynnym pakiecie biurowym. Teraz, po ponad miesiącu testów, firma z Redmond wypuściła już finalną wersję. Czy różni się czymkolwiek od edycji tabletowej?

Teraz każdy może pobrać na swój smartfon ostateczne wersje Word, Excel oraz PowerPoint. W taki oto sposób Microsoft poszerza portfolio swoich programów w ekosystemie Google – moim zdaniem świetny ruch. Oczywiście same aplikacje działają identycznie, jak te przeznaczone dla tabletów.

Co ciekawsze, Office Preview został przetestowany na 1900 różnych modelach telefonów w 83 krajach. Oczywiście Microsoft starał się wysłuchiwać swoich testerów, czego efektem jest znacznie prostsza synchronizacja z chmurami od konkurencji, np. Google Drive czy Box. Oprócz tego, znacząco poprawiono wygodę obsługi.

Według giganta z Redmond ich aplikacja jest najlepsza z kilku powodów. Office pozwala na szybki podgląd oraz edycję plików, a także możemy łatwo sterować prezentacją z poziomu telefonu. W dodatku Microsoft chwalił się współpracą z wieloma gigantami rynku mobilnego, np. Samsungiem, LG czy Sony.

Wszystkie aplikacje możecie bezproblemowo pobrać ze sklepu Google Play.

Jak oceniacie Office dla smartfonów na tle konkurencyjnych aplikacji?

źródło: Office

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona