Ważne

Pakiet Office dostępny na smartfony z Androidem – w wersji Preview

Odkąd przekątne smartfonów zaczęły rosnąć, zdecydowanie zmienił się nasz sposób korzystania z nich. Jeszcze do niedawna głównie urządzenia te służyły nam do konsumowania treści, natomiast coraz częściej – dzięki dużej przestrzeni roboczej – pozwalają na w miarę swobodne ich tworzenie. Nic więc dziwnego, że Microsoft udostępnił pakiet Office na smartfony z Androidem. Póki co w wersji testowej – Preview.

W styczniu koncern z Redmond udostępnił w Google Play pakiet Office dla tabletów. Kilka miesięcy później pojawiło się wsparcie dla urządzeń tego typu z Lollipopem i X86. Wczoraj doszły do tego grona smartfony z Androidem. To doskonale pokazuje jak bardzo Microsoftowi zależy na międzyplatformowym podejściu do klienta i przeciągnięciu go na swoją stronę. Bo gdy zaczniemy korzystać z jednej aplikacji (darmowej), jest szansa, że sięgniemy po drugą, trzecią i kolejne usługi… w tym płatne.

Na chwilę obecną z pakietem Office na smartfony z Androidem mogą się zapoznać wyłącznie osoby, które dołączą do społeczności Office for Android na Google+ i klikną na linki prowadzące do poszczególnych programów wchodzących wskłąd pakietu Office (załączam poniżej). Po maksymalnie kilku godzinach oczekiwania przyznawany jest dostęp do testowej wersji aplikacji i możliwości ich pobrania z Google Play.

Oto linki:

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona