Krótko: Nadchodzi Qualcomm Snapdragon 820
Ważne

Krótko: Nadchodzi Qualcomm Snapdragon 820

Targi MWC 2015 są świetnym miejscem, aby zaprezentować szerszej publiczności swoje najnowsze produkty. Swoją premierę właśnie na tej imprezie zaliczył nowy topowy procesor Qualcomma, czyli Snapdragon 820. Czy został szczególnie poprawiony względem poprzedników? Jakie nowatorskie funkcje wprowadzi?

Nowy topowy SoC zostanie najpierw zainstalowany w urządzeniach demo od amerykańskiego giganta, które trafią na rynek w połowie tego roku. Kiedy na rynek konsumencki trafią urządzenia z nowym Snapdragonem? Myślę, że premiera takich smartfonów i tabletów odbędzie się już pod koniec 2015.

Główną zmianą jest wprowadzenie autorskich rdzeni Kryo, co może oznaczać odejście Qualcomma od technologii big.LITTLE. Natomiast ich konstrukcja jest oparta o architekturę ARMv8. W dodatku Snapdragon 820 zostanie wykonany w znacznie mniejszym procesie technologicznym (zapewne 14 nm).

Nowy procesor wchodzi w skład platformy Zeroth, która sprawi, że urządzenie będzie reagowało na wszystkie nasze gesty i, co ciekawsze, będzie mógł przewidzieć nasze działanie. Uważam, że jest to kolejny krok ku uczynieniu naszych smartfonów, bądź tabletów znacznie lepszymi kompanami życia.

Nowy Sanpdragon 820 pokazuje, że następny rok przyniesie sporo świeżych rozwiązań, które będą miały za zadanie ułatwić obsługę. Jestem ciekaw, jak takie funkcje wpłyną na czas pracy z baterii. W dodatku nie sądzę, że każdy będzie chciał mieć urządzenie z niezliczonymi czujnikami. Cóż, pozostaje czekać na kolejny krok Nvidii, Samsunga, Mediateka.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona