Ważne

Dwie nowości od Acera: Iconia One 7 B1-760HD i Iconia One 8 B1-830

Tegoroczne targi Computex nie przyniosły nam zbyt wielu nowości. To już nie to samo, co jeszcze 2-3 lata temu, kiedy podczas ich trwania nie mogliśmy się oderwać od komputerów, bo poznawaliśmy kolejne ciekawe produkty praktycznie co chwilę. Sam Acer zaprezentował zaledwie dwa urządzenia (pomijając model Predator 8, który już wcześniej znaliśmy). Mowa o Iconia One 8 B1-830 i Iconia One 7 B1-760HD.

Oba modele pochodzą z tej samej, budżetowej serii. Charakteryzują się przede wszystkim dostępności w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu mają przypaść do gustu zwłaszcza młodszej części potencjalnych klientów. A jak jest z parametrami technicznymi?

Najnowsze zapowiedziane tablety Acera oferują przede wszystkim Androida w wersji 5.0 Lollipop (niektóre źródła podają już 5.1), 1GB pamięci operacyjnej RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. Różnią się przekątną ekranu – 7 lub 8 cali w zależności od wersji (odpowiednio: Iconia One 7 B1-760HD i Iconia One B1-830), ale o tej samej rozdzielczości – HD. W mniejszym jest też słabszy procesor – czterordzeniowy Mediatek (brak informacji, który konkretnie), natomiast w większym – ośmiordzeniowy, również od tajwańskiego koncernu.

Pozostałe dane techniczne są takie same. Zawierają przede wszystkim aparat 5 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix, port microUSB, slot kart microSD, 3.5 mm jack audio i WiFi. Do obu będzie można podłączyć zewnętrzne modemy 3G, ale wiele wskazuje na to, że nie będzie wersji ze zintegrowanym modemem.

Acer Iconia One 7 B1-760HD i Iconia One 8 B1-830 mają trafić do sprzedaży w najbliższych tygodniach. Nie spodziewam się, by ich ceny były wysokie.

Acer-Iconia-One-7-B1-760HD

Acer Iconia One 7 B1-760HD

źródło: ZDnet

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona