Ważne

Zenfone 5 i Zenfone 6 powoli dostają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop (aktualizacja)

Użytkownicy smartfonów Asusa są bardzo aktywni na oficjalnym forum tajwańskiego koncernu. Po części to właśnie dzięki nim dowiadujemy się, które modele otrzymały już aktualizację systemu do nowszej wersji, a które wciąż oczekują. Dziś pojawił się wpis mówiący o tym, że Zenfone 6 już może się cieszyć z dostępności Androida 5.0 Lollipop. Co więcej, podobny los spotkał jego mniejszego brata, Zenfone 5.

Muszę Was jednak lojalnie uprzedzić – póki co, dokładnie od wczoraj, dostępny jest Android 5.0 Lollipop dla Zenfone 5 i Zenfone 6, ale wyłącznie w wersji tajwańskiej (czyli z oprogramowaniem TW). Na europejską (WW) niestety musimy jeszcze trochę poczekać. Warto jednak zaznaczyć, że wydanie aktualizacji dla Tajwanu jest jednoznaczne z tym, że pozostałe kraje już niedługo również mogą na nią liczyć.

Tym bardziej, że poza interfejsem zgodnym z Material Design wprowadza również poprawki stabilności i wydajności, jak również czas pracy akumulatora.

Z dobrych rzeczy mam również informację dla posiadaczy Asusa Zenfone 4, czyli najmniejszego członka rodziny – on również otrzymał już aktualizację do Androida Lollipop. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak cierpliwie poczekać do momentu, w którym Lollipop pojawi się w Polsce.

Aktualizacja (1.06., g. 12:00):

Na stronie Asusa udostępniony został Android Lollipop dla europejskiej wersji Zenfone 5 i Zenfone 6.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona