Wiko VIEW

Project Tango o połowę tańszy i dostępny bez zaproszeń

Project Tango zdecydowanie nie jest tabletem dla typowego konsumenta. To urządzenie deweloperskie, które dotychczas można było zdobyć jedynie mając odpowiednie zaproszenie. I pod warunkiem, że byliśmy w stanie wyłożyć na nie 1024 dolary. Od dziś urządzenie dostępne jest dla wszystkich, tj. bez zaproszeń, w dodatku w o połowę niższej cenie.

Z pewnością jest to najpotężniejszy tablet z Androidem obecnie dostępny na rynku. Pod jego obudową znajdziemy bowiem procesor Tegra K1, 4GB RAM, 128GB pamięci wewnętrznej. Wyświetlacz również nie zawodzi – jest to 7-calowa matryca o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Najważniejsze są w nim jednak kamery i sensory pozwalające wykorzystywać to deweloperskie urządzenie pod kątem wielu różnorakich projektów.

Aktualnie tablet można kupić za 512 dolarów. Niestety, jest dostępny wyłącznie w oficjalnym Play Store, który nie wysyła sprzętu do Polski.

Tymczasem chyba bardziej czekamy na dzisiejszy wieczór, kiedy to rozpocznie się konferencja Google I/O. Czekacie z nami?

Komentarze

 • thide

  już lepiej zaczekać na mocniejszy tablet z Windowsem. Tegra K1 jest do gier, ale na samego Androida jest mało ciekawych tytułów, a na Windowsie można byłoby odświeżyć starsze gry i pograć w niektóre nowsze. poza tym po co aż taka rozdzielczość na 7 calach? chyba bateria będzie schodzić niemiłosiernie szybko.

  • Mariusz

   Do starszych gier na Windowsie starcza Intel Atom. Ja na HP Stream 7 za 300złobecnie gram w HOMMV, odpaliłem już Torchlight 2(nawet da się w pewnym stopniu grać bez myszki), a i Skyrima w niższej rozdzielczości udało się niektórym odpalić ;) chociaż grywalny do końca nie jest, 15-20fps osiągał.

   • thide

    Ponoć nowe Intele są o wiele wydajniejsze od najmocniejszego Atoma.

 • Sony

  NAJPOTĘŻNIEJSZY ????

  Mogę się założyć, że mój Dell Venue 11 Pro z Intel Core i3, 4 GB RAM i 128 GB SSD jest ZNACZNIE mocniejszy, o wersjach z Core i5 czy Surface Pro z Core i7 oraz 8 GB RAM’u i 256 GB SSD nie wspominam :) :) :)

  Nie jestem pewny ale chyba najnowsze Atomy serii X sa mocniejsze niż Tegra :) :)

  Więc z ta potęgą coś nie halo jest :)

 • Marcin Wojciechowski

  Fajne podzespoły ale tylko 7 calowy wyświetlacz w urządzeniu deweloperskim to moim zdaniem zdecydowanie za mało! Minimum to powinno być 10 cali.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona