Ważne

Asus szykuje swój „selfiefon” – Zenfone Selfie

Styczeń 2015. CES 2015. Las Vegas. Asus prezentuje dwa smartfony – przełomowego Zenfone 2 z 4GB RAM i Zenfone Zoom… o którym słuch, niestety, zaginął. Nawiązuje do niego niez bez powodu. Miał to być bowiem smartfon zorientowany na fotografię. Teraz wiele wskazuje na to, że tajwański koncern przygotowuje sprzęt również dla osób lubiących robić zdjęcia, ale… tym razem przednią kamerką.

Z wieści publikowanych przez zagraniczne źródła wynika, że w najbliższych dniach – być może już na targach Computex 2015 na Tajwanie – Asus zaprezentuje smartfon o nazwie Zenfone Selfie. Jak łatwo wywnioskować, będzie to urządzenie posiadające dobry (przynajmniej z założenia) przedni aparat, którym będzie można robić ładne autoportrety (zapewne też z wieloma trybami, scenami i filtrami do ich ulepszania).

Z pierwszych spekulacji wynika, że Zenfone Selfie będzie oferował przedni aparat 13 Mpix i dwie diody LED, które mają pomóc w robieniu zdjęć nocnych. Tylny aparat raczej nie będzie odstawał i również zaoferuje 13 Mpix, co więcej – z laserowym autofokusem.

Zenfone Selfie najprawdopodobniej będzie czerpał garściami ze swojego starszego brata, Asusa Zenfone 2. Przez to na jego pokładzie ma się znaleźć 5,5-calowy wyświetlacz. Czy tak będzie – przekonamy się już niebawem.

Targi Computex 2015 ruszają 2 czerwca, aczkolwiek już dzień wcześniej Asus będzie miał konferencję prasową, na której być może poznamy smartfon Zenfone Selfie. A na pewno zaprezentowane tam zostaną tabletowe nowości z serii ZenPad.

*grafika tytułowa przedstawia Asusa Zenfone 2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona