Ważne

Google ma dość własnych tabletów?

Dotychczas rok rocznie poznawaliśmy kolejnych tabletowych członków serii Nexus. W 2012 roku zadebiutował Nexus 7 powstały przy współpracy z Asusem i Nexus 10 (z Samsungiem). Rok później pojawiła się kolejna propozycja: Nexus 7 2013 (ponownie z Asusem). W roku ubiegłym natomiast powstał projekt Nexus 9, który wyszedł spod skrzydeł tajwańskiego HTC. A co z tegoroczną nowością?

Wiele wskazuje na to, że nowego tabletu z serii Nexus nie będzie.

w 2014 roku produkt powstały przy współpracy Google i Motoroli zawiódł. Mowa oczywiście o Nexusie 6, dużym i specyficznym smartfonie, który nie trafił w gusta użytkowników oczekujących godnego następcy dla Nexusa 5 (z ekranem dużo mniejszym niż 6″). Z najnowszych informacji wynika, że Google wraz z partnerami szykuje dwie nowości, ale obie będą należeć do segmentu smartfonów. Tabletu w planach brak.

W dalszym ciągu mówi się o tym, że Google zaprezentuje dwa smartfony. Jeden ma być produkcji Huawei (o nazwie kodowej Bullhead) z 5,7-calowym wyświetlaczem, Snapdragonem 810 i akumulatorem o pojemności 3500 mAh. Drugi natomiast ma pochodzić od LG i oferować 5,2-calowy wyświetlacz, Snapdragona 808 i akumulator o pojemności 2700 mAh.

Czy powyższe informacje okażą się prawdziwe, być może dowiemy się już pojutrze, bo właśnie 28 maja rusza konferencja Google I/O 2015. Osobiście wcale nie zdziwiłabym się, gdyby faktycznie internetowy gigant Google zrezygnował z własnego tabletu… Aktualnie bardzo trudno stworzyć produkt, który wybija się na tle konkurencji, a sam rynek, trudno nie odnieść wrażenia, jest nasycony tego typu urządzeniami.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona