Nadchodzący tablet HTC H7 coraz mniej tajemniczy

O tym, że HTC przygotowuje się do prezentacji swojego pierwszego od wielu lat tabletu, wiemy nie od dziś. Co kilka tygodni w sieci pojawiają się kolejne informacje na jego temat, dzięki czemu już dziś możemy mniej więcej powiedzieć jaki ten sprzęt ostatecznie będzie. Wieści dotyczące pochodzenia urządzenia z maksymalnie średniej półki cenowej zdają się potwierdzać.

Z najnowszych informacji znalezionych w bazie Zauba wynika, że HTC H7 (taką nazwę kodową nosi nadchodzący tablet) będzie wyposażony przede wszystkim w 1GB pamięci operacyjnej RAM oraz czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz (co wkazuje na albo chip Mediateka, albo Qualcomma – Snapdragon 410). Do tego na jego wyposażeniu znajdzie się 16GB pamięci wewnętrznej (najpewniej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD) oraz, co ciekawe, dwa sloty kart SIM. Całość ma pracować w oparciu o Androida, z racji czego nie spodziewam się wersji starszej niż Lollipop.

I o ile komponenty wskazują na budżetowe urządzenie, ten dual SIM nieco psuje nam ogólny pogląd na ten temat. Jak będzie ostatecznie – okaże się w ciągu najbliższych tygodni, choć mówi się o ok. 150-200 dolarach. Niestety, wciąż jednak nie wiadomo na kiedy tajwański koncern planuje premierę tego urządzenia.

*na zdjęciu tytułowym HTC Flyer

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona