Ważne

Microsoft testuje pakiet Office dla tabletów z Androidem Lollipop i x86. Ty też możesz

Wymagania tabletowego Office’a na Androida są nieubłagane. Dotychczas, by korzystać z programu wchodzącego w skład pakietu Office na tabletach z Androidem, trzeba było posiadać urządzenie działające pod kontrolą Androida w wersji 4.4.x (KitKat), z ekranem o przekątnej co najmniej 7 cali, z 1GB RAM lub więcej oraz procesorem opartym na architekturze ARM. Wkrótce jednak z aplikacji Word, Excel i PowerPoint będą mogli korzystać użytkownicy tabletów z Androidem Lollipop, jak również sprzętu z procesorami opartymi na architekturze x86.

Ruch ten był zapowiadany kilka miesięcy temu i raczej nikogo nie powinien dziwić. Tym bardziej, że otworzenie się na szerszą grupę docelową daje szansę na większą liczbę użytkowników aplikacji z pakietu Office – sytuacja win-win. Skorzysta zarówno Microsoft, jak i posiadacze tabletów z Androidem, z którymi programy koncernu z Redmond dotychczas nie były kompatybilne.

Aktualnie trwają prace nad Office Preview, co oznacza, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać oficjalnego udostępnienia wersji aplikacji Word, Excel i PowerPoint dla tabletów z Lollipopem oraz z procesorami Intela. Niestety, póki co żadna oficjalna data nie padła.

Osoby zainteresowane testami mogą próbować dostać się do zamkniętej grupy w serwisie Google+. Po pozytywnym przejściu tego kroku zostanie Wam przyznany dostęp do aplikacji w wersji beta, dzięki czemu będziecie mogli śledzić na bieżąco postęp prac nad rozszerzeniem dostępności Office’a.

Aktualne wersje programów wchodzących w skład Office możecie znaleźć poniżej:

wymagania-tabletowy-office-android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona